A legkisebbek lapjának legújabb száma március idusát köszönti. Fejtörők, játékok, kifestők segítik ráhangolódni benne a gyerkőcöket az ünnepre, játékos formában mutatják be számukra a nap jelképeit.
Az angol iskolások néptánccal készülnek, amit március 15-én népviseltben ropnak majd a nagyszínpadon, közben a tánchoz kapcsolódó sok érdekes kifejezés angol megfelelőivel is megismerkednek.
A két nyelven, a magyar mellett szlovákul is olvasható kis mesében egy kiscsikó futkározik felszabadultan a zsendülő tavaszi mezőn, mígnem egészen messzire téved a ménestől. Maci és Zsiráf, a képes kis mese két kedves hőse a tavasz érkeztével már kertészkedni készül.
N. Tóth Anikó történetében pedig szellőrózsával, imolával és boglárkával bújócskázik Törpincs , a szerző korábbi és újabb mesekönyvének hőse. A versbarátok Fellinger Károly A cékla farkincája című, legújabb kötetébe lapozhatnak bele.
A természetbarátok oldalukon a világban szabadon vándorló, a legnagyobb utakat megtevő állatok közül olvashatnak néhányról. Az olimpiai kisokos sorozat a helsinki és a melbourne-i olimpiák kimagasló magyar eredményeit, a legendás Aranycsapat győzelmét, Keleti Ágnes, Papp László és a többiek kimagasló teljesítményét veszi sorra.
A technika iránt érdeklődők a vasaló működésének alapjaival ismerkedhetnek, az időben kalandozók pedig az Ezeregyéjszaka meséinek földjén nézhetnek körül márciusban a Kabócával.
A havilap megrendelhető a kiadó címén: kabocalap@gmail.com, www.kabocalap.com.
LZ/Felvidék.ma