359.46
bux:
67906.51
2024. május 31. péntek Angéla, Petronella
A paksi játékosok örülnek a győztes gólnak a labdarúgó MOL Magyar Kupa negyeddöntőjében játszott Vasas FC (NB II) - Paksi FC mérkőzés végén az Illovszky Rudolf Stadionban 2024. április 3-án. Vasas FC-Paksi FC 2-5.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Őrült küzdelmet hozott a Magyar Kupa negyeddöntője, a Paks nevet a végén

Az élvonalban ezüstérmes helyen álló Paks hosszabbítás után 5-2-re nyert a másodosztályban harmadik Vasas otthonában a labdarúgó Mol Magyar Kupa szerdai első negyeddöntőjében.

A fővárosiak október 8. és 17 tétmérkőzés után kaptak ki először, míg Bognár György vendégegyüttese hárommeccses nyeretlenségi szériáját szakította meg, s három idény alatt másodszor jutott elődöntőbe a kupában.

A két együttes tavaly is a negyeddöntőben találkozott, akkor a még élvonalbeli Vasas Pakson nyert 3-2-re, hogy aztán a másodosztályú Budafok ellen búcsúzzon a négy között.

A mostani összecsapásuk első félidejében az esélyesebb tolnaiak játszottak veszélyesebben, több távoli lövéssel is próbálkoztak és a szögleteiknél is izgulniuk kellett a hazai drukkereknek. Kaput azonban az első félórában egyik együttes sem talált, de a Vasas az első húsz perc vendégfölénye után egyre többször jutott el a paksi tizenhatoshoz. Vezetést az utolsó perchez érve mégis a zöld-fehérek szereztek: egy elrontott Vasas-lehetőség utáni, gyorsan felépített támadás végén Haraszti lövése Tóthról pattant védhetetlenül a hazai hálóba. A találkozón ez volt az első kaput eltaláló kísérlet.

A szünetben a hazaiakat edző Gera Zoltán két cserével frissített csapatán, amely szűk 15 percet követően egyenlített: egy labdaszerzés után a csereként beállt Szánthó indult meg, jobb oldalon szöktette Tóthot, akinek centerezését Holdender ugyan elsőre közvetlen közelről a kapusba rúgta, de a földön ülő támadóra szerencsésen visszapattanó labda végül a fejéről utat talált a kapuba.

Ezt követően lendületben maradt ugyan a belelkesülő házigazda, de a Paks szépen lassan átvette az irányítást, és előbb Uramnak kellett nagyot védenie, majd a hajrára fordulva egy szabadrúgásnál csak a felső léc mentette meg a hazaiakat az újabb találattól. A 84. percben Kocsis vétlen, de tizenhatoson belüli kezezése után Vad II István játékvezető videózást követően tizenegyest ítélt, amit Tóth Milán magabiztosan lőtt a léc alá, de a paksiak a 90. percben Papp szép egyéni megmozdulásával hosszabbításra mentették az összecsapást.

A ráadásban Böde alig három perc után ismét megszerezte a vezetést a Paksnak: a 25-szörös válogatott csatár Baráth rossz labdalevételét kihasználva, hét méterről, középről bombázott a kapuba, s a tolnaiak úgy tűnt, igyekeznek le is zárni a mérkőzést, mert nem álltak vissza védekezni. A Vasasnak is akadt nagy helyzete, a paksiak azonban a ráadás második félidejében eldöntötték a továbbjutást: előbb a Böde lerántásért megítélt büntetőt Hahn elsőre ugyan kihagyta, de a kipattanónál már nem hibázott, az utolsó percekben pedig még Windecker is gól szerzett.

Címlapról ajánljuk
Cseh Katalin az EP-választásról, a megfelezett mandátumról és a meritokrácia hatalmáról

„Ha valaki dolgozik, ha valaki kapcsolatokat épít, ha valaki megbízható tárgyalófélnek bizonyul, elég messzire lehet jutni, csak kemény munkával. Én az európai parlamenti pártcsaládunknak, frakciónknak az egyik alelnöke vagyok, a liberálisoknak, és ezen keresztül számomra nagyon nagy lehetőség volt, hogy a magyarországi pártom közjogi súlyán messze átlépve tudtam hatást gyakorolni az európai politika formálására” – mondta Cseh Katalin, a Momentum elnökségi tagja, európai parlamenti képviselőjelöltje az InfoRádió Aréna című műsorában.

Berlini fordulat: már lehet német fegyverekkel támadni orosz területeket, de egy feltétellel

Szinte órákkal az erre vonatkozó amerikai bejelentés után a német kormány is hivatalosan közölte, hogy engedélyezi Ukrajnának német fegyverek bevetését oroszországi katonai célpontok ellen – jelentette be Steffen Hebestreit kormányszóvivő.