2024. május 13. hétfő Imola, Szervác
MADRID, SPAIN - MARCH 13: Jan Oblak of Atletico de Madrid reacts during the UEFA Champions League 2023/24 round of 16 second leg match between Atletico Madrid and FC Internazionale at Civitas Metropolitano Stadium on March 13, 2024 in Madrid, Spain. (Photo by Diego Souto/Getty Images)
Nyitókép: Diego Souto/Getty Images

Oblak hős lett, az Atlético kiejtette a tavalyi döntős Intert

Az Atlético Madrid 0-1-ről fordítva 2-1-re megverte az Internazionalét, 2-2-es összesítéssel, tizenegyespárbajban bejutott a legjobb nyolc közé a labdarúgó Bajnokok Ligájában. Ugyancsak továbbment a PSV-t 2-0-ra legyőző Borussia Dortmund is. A negyeddöntő további csapatai: Real Madrid, Barcelona, PSG, Bayern München, Arsenal és Manchester City.

(A mérkőzéseket élőben közvetítettük, ezt a cikk második felében visszaolvashatják.)

A PSV Eindhovent fogadó Borussia Dortmund 2-0-s sikerével harcolta ki a továbbjutást a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. Az eindhoveni döntetlent követően a német együttes korán vezetést szerzett, majd az utolsó negyedórában egy meg nem adott találatot, a ráadás perceiben pedig egy újabb szabályos gólt is szerzett a Ruhr-vidéki alakulat. A két gárda negyedik egymás elleni BL-mérkőzésén is veretlen maradt a német klub: két döntetlen mellett másodszor diadalmaskodott.

A PSV-nek az európai kupaporondon változatlanul egyszer sem sikerült továbblépnie olyan oda-visszavágós párharcból, amelynek első felvonásán 1-1-es döntetlent játszott.

Az Atlético Madrid hazai pályán tizenegyesekkel harcolta ki a továbbjutást az Internazionale ellen, így került a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe.

A milánói kék-feketék egygólos hazai sikerük után várták a szerdai visszavágót, amelyben madridi mezőnyfölény után szereztek vezetést Federico Dimarco első BL-góljával. A párharc első mérkőzése óta nem játszó, sérülésből felgyógyult Antoine Griezmann alig két percre rá egyenlített. A rendes játékidő hajrájában Memphis Depay révén a házigazda előbb kapufáig jutott, majd kiegyenlített összesítésben. Sőt, ziccere volt a továbbjutás kiharcolásához is a spanyol csapatnak, ám nem tudott élni vele: következett a hosszabbítás, amely nem hozott döntést. Tizenegyesekkel dőlt el a nyolc közé jutás, az idegek harcát a madridiak bírták jobban, csupán egyszer hibáztak, míg riválisuk háromszor is, így az Atlético lépett a következő körbe.

Az előző kiírásban döntős olasz csapat december 29. óta sorozatban 13 összecsapásán győzött ezt megelőzően.

A Bajnokok Ligája negyed- és elődöntőjének sorsolását pénteken tartják Nyonban.

Az élő közvetítés szövege

Két mérkőzéssel ma este befejeződnek a labdarúgó Bajnokok ligája 2024-es nyolcaddöntői. A Real Madrid, a Barcelona, PSG, a Bayern München, az Arsenal és a Manchester City már bejutott a legjobb nyolc közé, a mai két párban az Atlético Madrid és az Internazionale (az első meccsen: 0-1), valamint a Dortmund és a PSV (1-1) követheti őket.

BORUSSIA DORTMUND–PSV 0-0: Borussia Dortmund: Kobel – Süle, Can, Hummels, Maatsen – Sabitzer, Özcan, Malen, Brandt, Sancho – Füllkrug. PSV: Benitez – Teze, Schouten, Boscagli, Dest – J. Veerman, Til, Mauro Junior – Bakayoko, L. de Jong, M. Tillman.

ATLÉTICO MADRID–INTERNAZIONALE 0-0: Atlético Madrid: Oblak – Szavics, Witsel, Hermoso – Molina, Samuel Lino, Koke, M. Llorente, De Paul – Griezmann, Morata. Internazionale: Sommer – Pavard, De Vrij, Bastoni – Calhanoglu, Dumfries, Barella, Mhitarjan, Dimarco – Thuram, Lautaro Martinez.

ATLÉTICO MADRID–INTERNAZIONALE 0-0: Lino éles szögből leadott lövését Sommer szépen védte. Sokkal aktívabb az Atlético az első percekben.

BORUSSIA DORTMUND–PSV 1-0: Három perc alatt előnybe került a Dortmund, Jadon Sancho szerezte a gólt. Húsz méterről kilőtte a jobb alsó sarkot.

ATLÉTICO MADRID–INTERNAZIONALE 0-0: Dumfries két lövését is védte Oblak, eddig ezek voltak az olaszok legjobb lehetőségei.

BORUSSIA DORTMUND–PSV 1-0: Füllkrug lövése elkerülte a PSV kapujának jobb oldalát.

ATLÉTICO MADRID–INTERNAZIONALE 0-0: Alvaro Morata tíz méteres fejesét Sommer magabiztosan hárította.

BORUSSIA DORTMUND–PSV 1-0: Az első félidő első felében 72 százalékban a Dortmundnál volt a labda.

ATLÉTICO MADRID–INTERNAZIONALE 0-1: Barella előkészítése után Di Marco megszerezte a vezetést az Internek. A fekete-kékek összesítésben már kétgólos előnyben vannak.

ATLÉTICO MADRID–INTERNAZIONALE 1-1: Mintha mi sem történt volna, az Atléti máris kiegyenlített. Két védő érintése után Griezmann elé került a labda, a francia világbajnok pedig a kapuba lőtt.

ATLÉTICO MADRID–INTERNAZIONALE 1-1: Antoine Griezmann helyzetbe cselezte meg, de a lövésébe belelépett világbajnok társa, Benjamin Pavard.

ATLÉTICO MADRID–INTERNAZIONALE 1-1: A Metropolitanóban a második félidő első helyzete Griezmanné volt, lapos lövését Sommer védte.

BORUSSIA DORTMUND–PSV 1-0: Valamivel kiegyenlítettebb a labdabirtoklás, de a Dortmund uralja a játékot.

ATLÉTICO MADRID–INTERNAZIONALE 1-1: Lautaro Martínez a lehető legjobb ütemben adott paszából Thuram tökéletes helyzetbe került, de 12 méterről a kapu fölé lőtt.

ATLÉTICO MADRID–INTERNAZIONALE 1-1: A 85. percben kiegyenlíthette volna az összesítésben meglévő hátrányát az Atlético, de Memphis Depay labdája kijött a kapufáról.

ATLÉTICO MADRID–INTERNAZIONALE 2-1: Egy perccel kséőbb a holland már belőtte. Remekül fordult le De Vrij mellett, s a jobb alsó sarokba lőtt. Hosszabbításban 2-2.

ATLÉTICO MADRID–INTERNAZIONALE 2-1: Griezmann tökéletes passzából Riquelme eldönthette volna a párharcot, de 12 méterről a kapu fölé lőtt.

BORUSSIA DORTMUND–PSV 2-0: Reus a 85. percben lőtt még egy gólt, minden eldőlt.

BORUSSIA DORTMUND–PSV 2-0: Vége a mérkőzésnek, a Borussia Dortmund 3-1-es összesítéssel bejutott a negyeddöntőbe.

ATLÉTICO MADRID–INTERNAZIONALE 2-1: Thuram helyzetbe került, de felugorva nagyon gyengén fejelt.

ATLÉTICO MADRID–INTERNAZIONALE 2-1: A másik oldalon Depay kapura pörgette a labdát, de nem elég erősen, Sommer védeni tudott.

ATLÉTICO MADRID–INTERNAZIONALE 2-1: Vége a hosszabbítás első 15 percének.

ATLÉTICO MADRID–INTERNAZIONALE 2-1: Az Inter többet birtokolta perceken át a labdát, de helyzet már nem volt.

ATLÉTICO MADRID–INTERNAZIONALE 2-1: Letelt a 120 perc, tizenegyespárbaj dönt. Mindkét kapus, Jan Oblak és Yann Sommer is kiváló a hárításban.

ATLÉTICO MADRID–INTERNAZIONALE 2-1: Tizenegyesek. Az Inter kezdte. Calhanoglu bebikázta, 1-0. Memphis Depay ugyanúgy, 1-1. Alexis Sánchez lövését Oblak kivédte, 1-1. Saúl Niguez is kihagyta, 1-1. Klassen lövését is kivédte Oblak, még mindig 1-1. Riquelme belőtte, 2-1 a spanyoloknak. Acerbi nem hibázott, 2-2. Correa szétlőtte a felső sarkot, 3-2 az Atlétinek. Lautaro Martínez az égbe lőtt, továbbjutott az Atlético Madrid.

Címlapról ajánljuk
Fábián László: akár 190 tagú lehet a magyar olimpiai csapat Párizsban

A Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára szerint 22-23 sportágban lehetnek majd érdekeltek a mieink Párizsban, ahol ideális szálláshelyet sikerült lefoglalniuk a magyar szervezőknek. Arról is beszélt az InfoRádióban, hogy a legtöbb magyar induló számára egy vagy két edzésnapot biztosítanak a helyszínen, még mielőtt megkezdődik a versenyük.

Megszólalt a brexit egyik atyja: jól átvertek minket, Zelenszkij egy tök

Saját pártot akar alapítani Dominic Cummings. A volt brexit-ideológus és Boris Johnson exminiszterelnök egykori tanácsadója a konzervatívok várható összeomlásából akar tőkét kovácsolni. Emellett nagyon unortodox véleménye van Ukrajna támogatásáról. Ám nem ő az egyetlen „brexitatya”, aki visszatérne a választásokon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.13. hétfő, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
Taktikai sikert arattak az oroszok Harkivnál, kiderült, miért kellett távoznia Sojgunak – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Megszólalt a kijevi katonai irányítás a harkivi offenzívával kapcsolatban, amelyben elismerték, hogy az oroszok taktikai sikereket értek el a Vovcsanszkért vívott harcban – írja az Ukrajinszka Pravda. Az amerikai Institute for the Study of War (ISW) elemzőház Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter menesztése és Andrej Belouszov gazdaságpolitikus kinevezése kapcsán azt írta, Putyin elhúzódó háborúra készülhet, ezért a háborúra akarja mozgósítani a gazdaságot, és fel akarja pörgetni a hadiipart. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború aktualitásaival.