359.03
bux:
67906.51
2024. június 2. vasárnap Anita, Kármen
Dejan Stankovic, a Ferencváros vezetőedzője a labdarúgó MOL Magyar Kupa nyolcaddöntőjében játszott Debreceni VSC - Ferencvárosi TC mérkőzés végén a debreceni Nagyerdei Stadionban 2024. február 28-án. Debreceni VSC-Ferencvárosi TC tizenegyesekkel 3-5.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Pedig volt egy pillanat, amikor akár 1-1 is lehetett volna

A címvédő Ferencváros hazai pályán 2-0-ra legyőzte vasárnap a tavalyi ezüstérmes Kecskemétet.

A zöld-fehérek sorozatban hatodik sikerükkel továbbra is egypontos hátrányban vannak az éllovas Pakssal szemben, azonban eggyel kevesebb mérkőzést játszottak

Ferencvárosi TC-Kecskeméti TE 2-0 (1-0). Gólszerzők: Maiga (45+3.), Zachariassen (68.)

Ferencvárosi TC: Dibusz - Botka (Makreckis, 71.), Abena, Cissé, Civic (Ramírez, 71.) - Ben Romdhane (Abu Fani, 39.), Maiga, Loncar - Zachariassen, Varga Ba. (Pesic, 62.), Marquinhos (Kodro, 71.)-

Kecskeméti TE: Varga Be. - Szabó A. (Nagy O., 71.), Belényesi, Katona L. - Szűcs, Vágó (Meszhi, 87.), Helmich (Banó-Szabó, 18.), Zeke - Zsótér (Májer, 87.), Horváth K., Lukács (Szendrei, 87.)

A Kecskemét a biztos védekezésre helyezte a hangsúlyt, a Ferencváros pedig ennek nem találta az ellenszerét, így a kapuk nem forogtak veszélyben. A játék kifejezetten töredezett volt a helyenként durva belépők miatt, ennek nyomán mindkét vezetőedzőnek már az első félidőben cserélnie kellett, mert Ben Romdhane és Helmich egyaránt egy utolsó szóbeli figyelmeztetést kapott a játékvezetőtől a sárga lapja utáni újabb szabálytalanságát követően. A szünet előtti percekben kissé beszorult a Kecskemét, amely nem bírta ki a nyomást, mert bár kapusa remekül védte Loncar lövését, azonban egy szöglet után Maiga közeli próbálkozásánál már ő is tehetetlen volt.

Térfélcserét követően is fölényben futballoztak a címvédő fővárosiak, de a lila-fehérek védelme állta a sarat.

A félidő derekához közeledve teljesen váratlanul majdnem egyenlített a Kecskemét, a videobíró segítségével azonban les miatt érvénytelenítették Horváth gólját.

Ez ébresztőleg hatott a Ferencvárosra, amely néhány perccel később egy formás akció végén Zachariassen találatával eldöntötte a három pont sorsát. Mivel a vendégek nem tudtak újítani a hajrára, így az utolsó húsz perc nem hozott szépítést és izgalmakat sem, sőt, Zachariasen akár növelhette volna is a kétgólos előnyt.

a Fidesz európai parlamenti delegációvezetője, a Fidesz-KDNP EP-listavezetője
Rekordszinten az orosz csapatveszteség Ukrajnában, elfoglalhattak egy új települést - Híreink az ukrajnai háborúról vasárnap

Véleményt mondott Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az amerikai elnökválasztással kapcsolatban, szerinte ha Donald Trump nyer, akkor nagy valószínűséggel leállítja Ukrajna támogatását, ezzel viszont vesztes elnök lehet. Az ukrán védelmi minisztérium szerint az orosz csapatveszteség májusban 38 940 főt tett ki, ami a legmagasabb havi adat Oroszország teljes körű inváziójának kezdete óta. Az oroszok mindeközben azt közölték, hogy elfoglalták Umanszke falut az ukrajnai kelet-donyecki területen.