eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

Van, ahol örülnek a dunai árvíznek

Pénteken tetőzik Tolna vármegyében a Dunán levonuló áradás. Van, ahol kifejezetten örülnek az áradásnak, az ugyanis megoldhatja például a holtágak egyre gyakoribb vízhiányát.

Macskáit és a kertjében lakó süncsaládot félti legjobban a közelgő áradás kapcsán Reichardt Jenő, akinek a Duna-ártérben, Bóni fokon van horgásztanyája. Régóta ingatlantulajdonos ott, ezért pontosan tudja, mikor kell elkezdeni pakolni, ha jön a Duna. A férfi arra számít, hogy a pénteken érkező árhullám nagyjából harminc centiméter magasságban tör majd be a házába és várhatóan két nap lesz mire a víz elvonul – számol be riportjában a teol.hu.

Eközben vannak, akik kifejezetten örülnek a közelgő áradásnak.

Bogyiszlón végre hónapokra megoldódhat a helyi holtág egyre nagyobb gondot okozó vízhiánya.

Tolnán és Fadd-Domboriban most még erre sincs szükség. Berta Zoltán, Tolna alpolgármestere arról számolt be lapnak, hogy a településen található északi-holtág vízszintje már most is 460 milliméteren van, ami kifejezetten jónak számít az évnek ebben az időszakában.

Az elmúlt hetekben egy kisebb árhullám már levonult a Dunán. Ennek köszönhetően a szakemberek akkor a holtágakba tudtak annyi vizet engedni, aminek köszönhetően jövőre szinte biztosan nem kerül sor olyan mértékű apadásra, mint amilyen például 2022-ben volt – tájékoztatott Beke Zsolt, a Közép-Dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság Tolna Vármegyei Szakaszmérnökségének vezetője.

A szakértő azt mondja, az országnak ezen a részén nem okoz majd különösebb gondot a most levonuló árhullám. Sőt, a víznek köszönhetően hosszú ideig az megfelelő üzemi szinten tarthatóak lesznek a tározók. Ezekben már most annyi víz van, mint amennyire a nyári időszakban lenne szükség.

(Címlapképünk Budapesten készült.)

Címlapról ajánljuk
Már itthon is megvásárolható egy új eszköz, ami nagyon hasznos a cukorbetegeknek

Már itthon is megvásárolható egy új eszköz, ami nagyon hasznos a cukorbetegeknek

A szenzor a könnyen megoldható beültetést követően folyamatosan adatokat szolgáltat arról, hogy pontosan mennyi glükóz van a szervezetben. Kis János Tibor diabetológus szakorvos az InfoRádióban elmondta: az ujjbegyes méréssel szemben az okostelefonnal összekapcsolható szenzor 1–5 percenként mér, és naponta 288–1440 eredményt mutat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×