Magyarország-Csehország – egy-egy
Barátságos mérkőzés a Puskás Arénában. Döntetlenül végződött.
Utoljára frissítve: 2023. szeptember 10. 20:21
2023. szeptember 10. 18:34

A magyar labdarúgó-válogatott: első sor b-j: Callum Styles, Kalmár Zsolt, Sallai Roland és Kerkez Milos, második sor b-j: Dibusz Dénes kapus, Szalai Attila, Loic Nego, Lang Ádám, Varga Barnabás, Willi Orbán, és Szoboszlai Dominik a Magyarország - Csehország barátságos labdarúgó mérkőzés eőtt a budapesti Puskás Arénában 2023. szeptember 10-én. MTI/Illyés Tibor

A magyar labdarúgó-válogatott hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a cseh csapattal a vasárnapi barátságos mérkőzésen.

Marco Rossi szövetségi kapitány együttese Sallai Roland 52. percben lőtt góljával szerzett vezetést, majd bő tíz perccel később Vaclav Jurecka egyenlített Lang Ádám röviden hazafejelt labdája után. A nemzeti együttes immár nyolc találkozó óta veretlen. Az olasz szakvezető Horváth Krisztofer személyében újoncot avatott a Puskás Arénában.

A mieink legközelebb október 14-én a szerb csapatot fogadják az Európa-bajnoki selejtezősorozatban, melynek G csoportjában tíz ponttal az élen állnak.

Szurkolók a Magyarország - Csehország barátságos labdarúgó mérkőzés után a budapesti Puskás Arénában 2023. szeptember 10-én. Magyarország - Csehország 1-1. MTI/Hegedüs Róbert

Eredmény:

Magyarország-Csehország 1-1 (0-0)
---------------------------------
Puskás Aréna, 55 ezer néző, v.: Igor Pajac (horvát)

gólszerzők: Sallai (52.), illetve Jurecka (63.)

sárga lap: Kalmár (21.), Orbán (51.), Sallai (56.), Kerkez (94.), illetve Sadilek (77.), Provod (86.), Kuchta (87.)

Magyarország:
    -------------
Dibusz - Lang, Orbán (Fiola, 60.), Szalai A. - Nego (Kata, 85.), Kalmár (Nagy Á., a szünetben), Styles (Horváth K., 72.), Kerkez - Sallai (Csoboth, 85.), Szoboszlai - Varga B.

Csehország:
    -----------
Stanek - Zima, Brabec (Holes, 58.), Stronati - Masopust (Provod, 58.), Soucek, M. Sadilek (L. Sadilek, 83.), Zeleny - Jurecka (Cerny, 72.), Chytil (Lingr, 72.), Hlozek (Kuchta, 83.)

II. félidő:
    -----------
52. perc: egy gyors bedobás után Varga lekészítette a labdát Kerkeznek, aki bal oldalról remekül tekert középre, ahol a védőjét megelőző Sallai hat méterről a jobb felső sarokba bombázott (1-0).

63. perc: Lang röviden fejelt haza, Dibusz kimozdult a kapujából, de Chytil megelőzte a ferencvárosi hálóőrt és lekészítette a labdát Jureckának, aki tíz méterről nem is hibázta el az üres kaput (1-1).

Marco Rossi, a magyar válogatott olasz szövetségi kapitánya a Magyarország - Csehország barátságos labdarúgó mérkőzésen a budapesti Puskás Arénában 2023. szeptember 10-én. MTI/Illyés Tibor

Az első perctől érezhető volt, hogy a felek barátságos mérkőzést vívnak egymással, mert a játékosok nem óvatoskodtak, a labdaszerzések után azonnal támadásba lendültek. Ennek megfelelően mindkét csapat ígéretes akciókat vezetett, a védelmek azonban többnyire állták a sarat, az egyetlen kivételt Sallai ziccere jelentette, de a Freiburg támadója a cseh kapusba lőtt. A játékrész második felében is kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, de valamelyest többet volt a labda a magyar csapatnál, amely veszélyesebb is volt ebben a periódusban, azonban nem sikerült előnybe kerülni, mert egy ízben a cseh hálóőr hatalmasat vetődve kivédte Szalai Attila bombáját, míg Sallai próbálkozása célt tévesztett.

Térfélcserét követően aktívabban kezdtek a vendégek, mégis a magyarok szereztek vezetést egy gyors bedobás után néhány húzásból mesterien felépített akció végén. A közel telt házas közönség öröme azonban nem tartott sokáig, mert Lang röviden hazafejelt labdáját megbüntette az ellenfél. Összességében mezőnyjátékkal teltek a percek, de előfordultak durva belépők és kisebb kakaskodások, lökdösődések is, melyek kissé szokatlanul hatottak a barátságos meccsen. Az egyenlítés után a legnagyobb lehetőséget Szoboszlai Dominik 17 méteres szabadrúgása jelentette, azonban a Liverpool sztárja nem találta el a bal felső sarkot. Még Kerkeznek volt egy ígéretes próbálozása, amely az oldalhálóban kötött ki. A hajrában is inkább a feszült hangulat jellemezte a pályán zajló eseményeket, így egyik csapat sem tudta a maga javára fordítani a mérkőzést.

Kalmár kapott lehetőséget

Marco Rossi szövetségi kapitány egyetlen helyen változtatott a csütörtökön Belgrádban győztes magyar labdarúgó-válogatott kezdőcsapatán: Nagy Ádám helyett Kalmár Zsolt kap lehetőséget vasárnap (ma) a csehek elleni barátságos találkozón.

Az 59. születésnapját szombaton ünneplő olasz szakvezető kapusként a várakozásoknak megfelelően Dibusz Dénesnek szavazott bizalmat, a védelmet pedig ismételten Lang Ádám, Willi Orbán és Szalai Attila alkotja. Rossi a támadó trión sem változtatott, azaz Szoboszlai Dominik és Sallai Roland segíti Varga Barnabást. A széleken ezúttal is Nego Loic és Kerkez Milos futballozik, védekező középpályásként pedig Styles Callum mellett ezúttal Kalmár Zsolt játszik részben azért, mert Nagy Ádámot sérülés miatt le kellett cserélni a szerbek ellen 2-1-re megnyert Eb-selejtezőn.

A magyar és a cseh csapat barátságos mérkőzése 18 órakor a horvát Igor Pajac sípjelére kezdődik a Puskás Arénában.