Harvey Milk-bélyeg
Postai bélyeggel tiszteleg az Egyesült Államok az 1978-ban meggyilkolt köcsögjogi aktivista, Harvey Milk előtt, aki az amerikai köztisztviselők közül elsőként vállalta nyíltan aberrációját.
A fekete-fehér bélyeget, amelyen Milk mosolyogva látható a "melegjogi" mozgalom jelképe, a szivárvány színei társaságában, a Fehér Házban mutatták be a múlt héten mások mellett a néhai aktivista rokonai jelenlétében - adta hírül a BBC News.
A bélyeg leleplezésekor Samantha Power amerikai ENSZ-nagykövet a ferde hajlamúakat "megillető jogok" további támogatására szólított fel. Mint elmondta, még mindig van hét olyan ország, amelyekben legális azért kivégezni valakit, mert homoszexuális.

Alternatív Harvey Milk-bélyeg
Power továbbá támogatta, hogy a Fehér Ház nyomást gyakoroljon a törvényhozásra, hogy megtiltsák az amerikai munkahelyeken a szexuális orientáción alapuló diszkriminációt. "A postabélyegek nem fognak ezen változtatni, de a törvényhozás igen" - fogalmazta meg az amerikai ENSZ-nagykövet.
Milk a hetvenes években politikusként nyíltan vállalta homoszexualitását és kiállt a homokosok jogaiért. 1978-ban San Francisco polgármesterével együtt meggyilkolták. Életéről Gus Van Sant 2008-ban filmet készített Sean Penn főszereplésével. A buzigjogi aktivista megformálásért az amerikai színész természetesen elnyerte a legjobb férfi alakításért járó Oscar-díjat.
(MTI nyomán)