366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
Kispesti játékosok a labdarúgó OTP Bank Liga 33., utolsó fordulójában játszott Puskás Akadémia - Budapest Honvéd mérkőzés végén a felcsúti Pancho Arénában 2023. május 27-én. A Honvéd 2-1-es vereséget szenvedett, így búcsúzott az élvonaltól.
Nyitókép: Vasvári Tamás

A MOL Fehérvár maradt bent, a Honvéd esett ki

Eldőltek a nagy kérdések a labdarúgó OTP Bank Liga 2022–2023-as idényében: a Debreceni VSC bronzérmes lett, a MOL Fehérvár, bár nem tudott nyerni a Vasas-pályán, bennmaradt, a Honvéd kiesett. Az eredmények: DVSC–Újpest 2-0, Vasas–MOL Fehérvár 0-0, Puskás Akadémia–Bp. Honvéd 2-1.

A kezdés előtt a MOL Fehérvár egy ponttal megelőzi a Honvédot, de azonos pontszámnál is jobban állna, sokkal jobb a gólkülönbsége. Ez azt jelenti, hogy a kispestiek kizárólag felcsúti győzelmük esetén menekülhetnének meg. Ugyanakkor ha a Vidi győz az Illovszky Stadionban, a győzelem sem segít a Honvédon.

A harmadik mérkőzésnek is van tétje. A Debrecen a harmadik helyért harcol – miként a Puskás Akadémia is – egy ponttal vezet Hornyák Zsolt csapata előtt. Azonos pontszám esetén a Puskás Akadémia lenne a harmadik.

A mérkőzés előtti órákban Loic Nego a közösségi médiában bejelentette, hogy az idény után távozik a MOL Fehérvártól.

Elkezdődtek a mérkőzések. A Fáy utcában egy lehetséges tizenegyest néztek a MOL Fehérvár tizenhatosán belüli kezezést vizsgálva, de nem járt büntető az esetért.

Túljárunk az első negyedórán mindhárom mérkőzésen. Debrecenben a Loki eddig sokkal aktívabb, noha Csobothnak is akadt egy megugrása.

A Pancho Arénában eddig Szappanos Péteré volt a legnagyobb bravúr, védte Favorov szabadrúgását.

Angyalföldön mindkét oldalon akadt már helyzet, de gól még nincs.

Megszületett az este első gólja, a Nagyerdei Arénában a montenegrói Dusan Lagator megszerezte a vezetést, három méterről fejelte a labdát a kapuba. DVSC–Újpest 1-0.

A Pancho Arénában Corbu a hálóba lőtt, de megúszta a Honvéd, a bíró lökést látott, a VAR-t megnézve.

Újabb videózás, Kocsist döngölték a földbe Felcsúton. Nincs tizenegyes.

Az Illovszky Stadionban a Vasas mezőnyfölényben játszik, de nincs gól.

Debrecenben eldőlhetett volna a mérkőzés és a harmadik hely sorsa, de Banai kétszer is bravúrral védett.

Két PAFC-lehetőséggel zárult a félidő, de a kiesés elkerülése szempontjából 45 perc alatt nem történt semmi. Ami, persze, azt is jelenti, hogy a gyengén játszó MOL Fehérvár közelebb került célja megvalósításához.

Manrique góljával már két góllal vezet a DVSC. Egyre biztosabb a bronz.

Helyzetből kevés van, tisztátalan szerelésből annál több a Pancho Arénában.

A Fáy utcában fölénybe került a MOL Fehérvár, de nem érezheti magát biztonságban.

Annál is inkább, mertt a Honvéd átvette a játék irányítását Felcsúton. Szolnoki tizenegyesgyanűsan szereplt, de megúszta a PAFC.

Ezek után kétszer is Zahedi került helyzetbe, egyszer Szappanos védett, egyszer pedig nem találta el a kapus a PAFC iráni légiósa.

A 83. percben Szolnoki Roland kezére pattant a labda a Puskás tizenhatosán belül. Somingues, a Honvéd csatrára a pályán térdelve imádkozott. A VAR perceken át vizsgálódott. De csak szöglet lett.

Ellenben egy kontrát szépen végigvitt a Puskás Akadémia, Gruber Zsombor lefutotta Zsótért, a labdáját pedig Slagveer a hálóba lőtte. Puskás Akadémia FC–Bp. Honvéd 1-0.

Kiegyenlített a Honvéd! Zsótér élesen belőtt labdáját Szolnoki Roland a saját kapujába szerencsétlenkedte. Puskás Akadémia FC–Bp. Honvéd 1-1.

Domingues, okkal, megkapta a második sárga lapját. Emberhátrányban a Honvéd.

A DVSC 2-0-ra megverte az Újpestet, így harmadik.

A 94. percben Favorov egy szöglet után két lépésről a hálóba lőtt, Puskás Akadémia FC–Bp. Honvéd 2-1.

Vélge a mérkőzésnek Angyalföldön, Vasas–MOL Fehérvár 0-0.

Vége.

A Bp. Honvéd kikapott, nyernie kellett volna a bennmaradáshoz.

Versenyfutás az idővel: hat napja semmi nyoma az eltűnt autista német kisfiúnak

A hét eleje a különböző mentőszolgálatok több száz tagja keresi a hétfő este az alsó--szászországi Bremervördében eltűnt hatéves kisfiút. A rendkívüli erőkkel l folyó kutatást nehezíti, hogy a hatéves Arian autista. Ez az oka annak, hogy a felkutatására a hatóságok a legkülönbözőbb eszközöket vetik be, és az autizmus szakértőivel is konzultálnak. Szombat délutánig azonban még semmi eredmény nélkül, de nem adták fel a reményt.