67039.3
2024. április 27. szombat Zita
Nyitókép: Twitter/Florian Plettenberg

Két szóval válaszolt Szoboszlai arra, marad-e Lipcsében, nagy derültség lett - videó

Az RB Leipzig – Szoboszlai Dominik góljának is köszönhetően – történetében először nyert a Bayern München vendégeként a Bundesligában a szombati mérkőzésen.

A Bayern Serge Gnabry góljával ugyan megszerezte a vezetést a 26. percben, de az éppen a bajorokhoz tartó Konrad Laimer a 64. percben kiegyenlített. Az utolsó negyedórában a lipcseiek két büntetőt is rúghattak, az elsőt Nkunku, a másodikat Szoboszlai Dominik váltotta gólra. Mind a magyar válogatott csapatkapitánya, mind Willy Orbán végigjátszotta a 3-1-re végződő mérkőzést.

Az eredménynek a bajnoki címre is hatása lehet.

Szokás szerint riporterek faggatták a játékosokat a mérkőzés végén. Szoboszlai Dominik is kapott kérdéseket, köztük azt is, hogy marad-e Lipcsében? Mint arról az Infostart is beszámolt, a játékos talányosan nyilatkozott a jövőjéről néhány napja azok után a pletykák után, hogy ő lenne a Premier League-ben szereplő Newcastle United egyik fő kiszemeltje, és hogy az angol klub ki is fizetheti érte a 2026-ig szóló szerződésében szereplő 70 millió eurós kivásárlási árat.

"Még három mérkőzésig biztosan az RB Leipzigben játszom. Szeretnék a Bajnokok Ligájában szerepelni és szeretném megnyerni a kupát másodszor is a Lipcsével. Hogy mi történik a nyár után, majd meglátjuk" - mondta a 22 éves középpályás, aki arra az újságírói kérdésre, miszerint biztosan marad Lipcsében, azt felelte: "Nem mondtam ilyet."

Most ismét erről igyekeztek faggatni a játékost - érdemes megnézni a válaszát ("Következő kérdést!") és az arra érkező újságírói reakciókat (élénk derültség).

A meccset Magyarországon az Arena4 közvetítette, voltak helyszíni bejelentkezések is, mikrofonvégre kapták Szoboszlai Dominik édesapját is, aki fiához hasonlóan sejtelmesen beszélt a jövőről: mint Szoboszlai Zsolt mondta, 50-50 százalék az esélye annak, hogy Dominik marad-e a lipcsei csapatban, vagy nem - írta a 24.hu.

az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Olyan fegyvert kap Ukrajna, ami elképzelhetetlen lett volna a háború előtt: ez lehet a legveszélyesebb eszköz Kijev arzenáljában

Amikor Oroszország megindította az Ukrajna elleni inváziót, Moszkva egyik elsődleges célja a megtámadott ország „demilitarizációja” volt; eddig nagyon úgy fest, hogy ez a dolog a visszájára sült el. Nem csupán arról van szó, hogy a NATO eddig gigantikus mennyiségű nehézfegyvert küldött Ukrajnának, de olyan technikai eszközöket is megkapott Kijev, melyekről korábban még csak álmodni sem mert az ukrán vezetés, ékes példája ennek az MGM-140 ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszer. Egy olyan technikai eszközről van szó, amely, bár abszolút nem nevezhető „háborúdöntő csodafegyvernek”, biztos megnehezíti majd az orosz haderő dolgát az általuk „különleges műveletnek” hívott invázió során.