2024. április 24. szerda György
Xavi Hernández, az FC Barcelona spanyol labdarúgóklub új vezetőedzője a bemutatásán a barcelonai Camp Nou Stadionban 2021. november 8-án.
Nyitókép: MTI/EPA/EFE/Alejandro García

A Barca nyerte az El Clásicót, s aligha lehet elvenni tőle a bajnoki címet

Fordulatos mérkőzésen a Barcelona 2-1-re nyerte az El Clásicót, a spanyol labdarúgó bajnokság szuperrangadóját. A Real Madrid vezetett, majd a katalánok egyenlítettek. A hajrában a vendégek gólját a VAR érvénytelenítette, majd Kessié a 92. percben győztes gólt lőtt. A Barcelona előnmye 12 pontra nőtt, 12 fordulóval a zárás előtt.

A két összeállítás. Barcelona: Ter Stegen – Araújo, Koundé, Christensen, Balde – Sergi Roberto, Busquets, De Jong – Raphinha, Lewandowski, Gavi. Real Madrid: Courtois – Carvajal, Éder Militao, Rüdiger, Nacho – Modric, Camavinga, Kroos – Valverde, Benzema, Vinícius Júnior.

Élénk iramban kezdődött a mérkőzés. Előbb Robert Lewandowski a tizenhatoson kívülről küldött lövését, majd Raphinha fejeséát védte látványosan Courtois.

A másik oldalon Vinícius próbálkozott, de csak az oldalhálóba ment a labdája.

A 9. percben szerencsés góllal vezetést szerzett a Real Madrid. Vinícius be akarta adni a labdát balról, Araujo belefejelt, Ter Stegen pedig már nem tudott visszanyúlni. 1-0 a Madridnak.

Gyorsított a Barcelona, Lewandowski lövésébe Carvajal lépett bele, Raphinha elől Nacho szerelt.

A másik oldalon Vinícius labdája alig ment el Benzema előtt.

Christensen fejese alig kerülte el a kaput.

A 29. percben Carvajal pontatlanul passzolt támadásban, ha pontosabb, Valverde ziccerbe került volna.

Christensen valahogy kapura segítette a labdát, Courtois vetődve védett.

Raphinha balról húzott befelé, 16-ról a léc alá célzott, Courtois repült és szögletre ütötte a labdát.

A 45. percben kiegyenlített a Barcelona. A Real Madrid védői többször nem tudtak felszabadítani, végül a labda Sergi Roberto elé került, aki 12 méterről belsővel a bal sarokba lőtte az egyenlítő gólt, 1-1.

Az elsőéhöz hasonló játékot hozott a második félidő első tíz perce, két brazil, Vinícius Júnior és Raphinha tűnt a legveszélyesebbnek.

A 61. percben Kroos és Nacho helyére Mendy és Rodrygo állt be. A brazil rögtön lőhetett, a bevetődő Christensen megzavarta.

A 67. percben Lewandowski közelről, elvetődve, kapásból akart lőni (talán lesről), túl nagy gólt akart lőni, nem találta el a kaput.

A 75. percben Raphinha lőtt eldőlve, Courtois védett.

Modric, Camavinga és Valverde lement, Tchouaméni, Ceballos és Marco Asensio állt be az egyik oldalon, a másikon Kessié vállalta Sergi Robertót.

A 80. percben Marco Asensio a hálóba segítette Daniel Carvajal labdáját. A VAR megnézte, s úgy döntött, hogy a csereként beállt középpályás lesről lépett vissza. Maradt az 1-1. Szabad szemmel biztosan nem lehetett ezt látni.

A 92. percben a csereként beállt Kessié a hálóba lőtte Baldé beadását.

Vége a mérkőzésnek, a Barcelona nyert, s alighanem a bajnokságban is behozhatatlan az előnye. Tizenkét pont, tizenkét fordulóra.

Címlapról ajánljuk
Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Kína javára végzett kémtevékenység gyanújával vettek őrizetbe egy embert a karlsruhei szövetségi főügyész utasítására. Az eset különbözik a korábbi háromtól, ezúttal ugyanis egy parlamenti párt európai parlamenti képviselőjének legközelebbi munkatársáról van szó. Kína berlini nagykövetsége visszautasította a vádakat.

A lengyel álláspont egyértelmű: Oroszországnak stratégiai vereséget kell szenvednie Ukrajnában - szakértők az Arénában

A lengyelországi önkormányzati választások után mindkét politikai oldal győztesnek vallhatja magát – derült ki az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Mitrovits Miklós történész és Dobrowiecki Péter, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője, két Lengyelország-szakértő volt a vendége. A beszélgetésben szó esett Donald Tusk Európa-politikájáról és Jaroslaw Kaczynski utódlásának kérdéséről is.
Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Hangulatjavulással indult a hét a tőzsdéken, tegnap világszerte felpattantak a tőzsdék a korábbi hetekben tapasztalt esés után. A momentum a mai nap kitartott, Ázsiában nagyrészt emelkedtek a vezető részvényindex és Európában is határozott emelkedést lehet látni, valamint az USA-ban is folytatódott az erősödés. Közben felpörögtek az események mind makrogazdasági, mind gyorsjelentési fronton: itthon az MNB kamatdöntést tartott, és a nap folyamán sorban érkeztek a BMI adatok Európából és az Egyesült Államokból; közben a befektetők a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek, a Spotify árfolyama például nagyot ugrott a vártnál jobb eredmények után, de a zárás után érkezik majd a Tesla is, amelyről még a jelentést megelőzően technikai elemzést készítettünk.