370.73
bux:
65394.97
2024. április 19. péntek Emma
Erling Haaland, a Manchester City játékosa (b) csapattársaival, miután megszerezte a City ötödik gólját a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágó, Manchester City-RB Leipzig mérkőzésén a manchesteri Etihad Stadionban 2023. március 14-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Adam Vaughan

Erling Haaland nem tud leállni

Akik figyelték kedden a Manchester City és az RB Leipzig angliai BL-mérkőzését, talán emlékeznek arra, hogy az öt gólt szerző Erling Haaland mérges volt a lecserélése után, szeretett volna a pályán maradni, újabb gólokat elérni. De ki gondolta volna akkor, hogy négy nappal később hasonló helyzetbe kerül?

A Manchester City az RB Leipzig elleni 7-0 után az angol FA-kupában a Burnley-t tömte ki. Bár kicsit nehezen lendült bele, végül 6-0-ra nyert. Haaland az 59. percig mesterhármast szerzett – kettőt lőtt az első félidőben, majd egyet a másodikban –, ám egy perccel azt követően, hogy Juan Álvarez is a kapuba talált, 4-0-nál Pep Guardiola lehívta a pályáról.

Mindez, egyebek mellett, azt is jelentette, hogy március 14-én és március 18-án, négy nap alatt, Haaland 126 percet játszott (különös véletlen, hogy mindkét meccsen a 63. percben ment le), nyolc gólt szerezve. Elképesztő: átlagosan 15,75 percenként szerzett gólt, majdnem negyedóránként!

Minden sorozatot figyelembe véve 42 gólnál jár az idényben (28-nál a Premier League-ben, 3-nál az FA-kupában, egyet lőtt a Ligakupában és eddig 10-et a BL-ben), mindössze 37 mérkőzés után. A Premier League megalapítása óta, az utóbbi harminc évben mindössze hat játékos jutott Angliában – minden sorozatot figyelembe véve – a negyvengólos határ fölé egy idényben: Ruud van Nistelrooy 2002–2003-ban (44), Mohamed Szalah 2017–2018-ban (44), Cristiano Ronaldo 2007–2008-ban (42), Andy Cole 1993–1994-ben (41), Harry Kane 2017–2018-ban (41) és most Erling Haaland.

A norvég középcsatárnak ez volt a hatodik mesterhármasa a szezonban az Etihad Stadionban, ez több mint ahány hazai mérkőzésen gól nélkül maradt az idényben (5). Maradva a mesterhármasoknál: megint csak minden sorozatot figyelembe véve, a 2022–2023-as idényben többet szerzett eddig (6), mint a Premier League többi játékosa, összesen. (Mo Szalah, Ivan Toney, Szon Hung Min, Phil Foden és Leandro Trossard jegyzett egyet-egyet).