eur:
394.06
usd:
365.71
bux:
0
2024. március 29. péntek Auguszta
Nyitókép: unsplash.com

A Premier League és benne a Chelsea átírta a rekordok könyvét

A Chelsea 121 millió eurós kiadása a Benfica argentin középpályásáért, a katari világbajnokság legjobb fiatal játékosáért, Enzo Fernandezért méltó lezárása volt a valaha volt legőrültebb átigazolási időszaknak. A Premier League klubjai szinte minden rekordot megdöntöttek.

Az angol élvonal klubjai januárban 815 millió fontot költöttek, az átigazolási időszak utolsó napjára ebből 275 millió font jutott. Ez utóbbi összeg 83 százalékkal nagyobb, mint a korábbi zárónapi rekord, a 2018-as 150 millió font.

A nyári csúcs, az 1,9 milliárd font gyakorlatilag már biztossá tette, hogy az idény két átigazolási időszakának összesített kiadása is csúcsot hoz majd, de az meglepő, hogy a zárószám, a 2,8 milliárd font a kétszerese az eddigi csúcsnak, a 2016–2017-es 1,4 milliárd fontnak.

A téli rekord, amelyet eddig a 2018-as 430 millió font jelentett, már a keddi zárónap előtt megdőlt, a 815 millió font körülbelül 90 százalékos emelkedést jelent ahhoz képest. A 2022. januárinak (295 millió font) majdnem a háromszorosa.

A Premier League pénzügyi dominanciája az európai futballban példátlan léptéket öltött. Az öt legerősebb bajnokság költéseinek 79 százaléka az angol élvonal klubjaihoz kötődik.

A legkülönlegesebb, hogy a Chelsea többet költött januárban, mint a Bundesliga, a La Liga, a Serie A és a Ligue 1 klubjai, összesen. Maradva a londoni Kékeknél: a Todd Boehly vezette tulajdonosi kör a 2022–2023-as átigazolási időszakban 16 új játékost szerződtetett, összesen 611,5 millió euró értékben. Ez az összeg alaposan meghaladja az eddigi világrekordot, amelyet a Barcelona tartott, miután a 2017–2018-as szezonban 380 millió euróért vásárolt játékosokat. Az eddigi angol rekord ugyanabból a szezonban született, a Manchester City 318 millió euróért vásárolt akkor.

Címlapról ajánljuk

Teljes a patthelyzet a bécsi repülőtéren

Hiába a 36 órás sztrájk, megszakadtak a tárgyalások a szakszervezetek és az Austrian Airlines osztrák légitársaság között. A dolgozók a Lufthansa leányvállalatánál ugyanolyan béreket követelnek, mint az anyacégnél, ahol egyébként a közelmúltban zárult egy sikeres munkabeszüntetés.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.02. kedd, 18:00
Káel Csaba
a MÜPA vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
A kormány veszélyhelyzeti intézkedései vannak Brüsszel asztalán

A kormány veszélyhelyzeti intézkedései vannak Brüsszel asztalán

Az Európai Bizottság két ügyben is kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország ellen a közbeszerzésre vonatkozó uniós jogszabályok megsértésére hivatkozva még tavaly év végén, amelyek heteken belül új szintre léphetnek. A Portfolio uniós döntéshozóktól úgy értesült, hogy több esetben látnak még kételyeket a magyar közbeszerzési rendszert illetően, így valószínűleg további egyeztetésekre lesz szükség, ezek után májusban felszólítást küldhetnek, hogy ne citálják Magyarországot az Európai Unió Bírósága elé.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×