A listavezető Gyergyói HK 6-5-re győzött a sereghajtó Fehérvári Hoki Akadémia otthonában az Erste Liga hétfői mérkőzésén. A GYHK vasárnap kikapott a Budapest JAHC vendégeként, így ugyan az első helyen maradt, de vesztett pontszámokat tekintve fővárosi riválisa mögé szorult.

gyergyó
Fotó: gyergyoihoki.ro

A székely együttes gyorsan vezetést szerzett, ám a hazaiak 19 másodperc múlva egyenlítettek. Még a szünet előtt újból a Gyergyónál volt az előny.
   A második harmad elejére kényszerűségből kapust cserélt a FEHA, Márkus Levente helyett a szlovén Jakob Zupancic állt be. Pillanatok alatt kihasznált egy dupla emberelőnyt a Volán, azonban a meccs derekán négy perc alatt duplázott a GYHK. Ettől sem tört meg a fehérvári alakulat, két és fél perc alatt 4-4-re jött vissza. Ám egy óriási hiba után Imre Patrik – korábbi fehérvári játékos, akinek édesapja, Imre Lajos a FEHA csapatvezetője – lépett ki, és nem hibázott.
   A záró harmadban egy kipattanót követően ismét két góllal vezetett a Gyergyó, azonban a kapu előtti kavarodásból faragott hátrányából a házigazda. Így izgalmasan alakult a hajrá. Ekkor mindkét együttes nagy sebességgel játszott, és volt esély az egyenlítésre is. A végén hiába támadott lehozott kapus mellett a FEHA, nem tudott pontot szerezni.

Eredmény:
FEHA19-Gyergyói HK (romániai) 5-6 (1-2, 3-3, 1-1)

10.  FEHA19                      31   3   1   3  24 68-147  14
   Az 1-6. helyezettek a negyeddöntőbe jutnak, míg a 7-10. helyezettek a rájátszásba jutásért csatáznak.