364.97
bux:
65384.6
2024. március 28. csütörtök Gedeon, Johanna
A Loszaíl Stadion lelátója a katari labdarúgó-világbajnokság első fordulójában, a C csoportban játszott Argentína-Szaúd-Arábia mérkőzés előtt 2022. november 22-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Rungrodzs Jongrit

A FIFA gratulál magának a meccsek 10 perces meghosszabbításához

Méréseik szerint nagyot nőtt a tényleges játékidő.

A kényszerszünetek kompenzálására bevezetett megnyújtott hosszabbításokkal, ráadásokkal átlagban 59 percre nőtt a tényleges játékidő a katari labdarúgó-világbajnokság eddig lejátszott mérkőzésein - jelentette be Pierluigi Collina, a nemzetközi szövetség (FIFA) játékvezetői testületének vezetője.

Kiemelte: a FIFA meglehetősen elégedett a változással, melynek következtében az eredetileg 90 perces találkozók több mint 100 percesre nyúlnak. A labda így 55-67 percig van aktívan játékban.

A legutóbbi,

2018-as vb-n néhány meccsen mindössze 52 perc volt a tényleges játékidő,

amikor például hosszú ideig néztek vissza egy-egy vitatott esetet.

"Az emberek azért vannak itt, hogy meccseket nézzenek és szórakozzanak - mondta Collina. - Olyan ez, mint amikor elmész egy koncertre, boldog vagy, és kérsz ráadást az énekestől."

A világbajnokság bíráskodására vonatkozó irányelv eleinte meglepetésként hatott az extra hosszú ráadások miatt, akadt olyan is, amikor tíz perc hosszabbítás zárta le a mérkőzést. Az Anglia-Irán 6-2-es összecsapás sérülések és a sok gólöröm miatt nem 90, hanem több mint 117 perces volt. A FIFA arra biztatta a játékvezetőket, hogy sérüléssel járó szabálytalanságok után legalább egy perccel, cserék miatt pedig játékmegszakításonként fél perccel növeljék az adott mérkőzés idejét, és vegyék figyelembe az elhúzódó gólünnepléseket is.

Címlapról ajánljuk
Kis-Benedek József az Arénában: a moszkvai merényletet nem csak az Iszlám Állam szervezte

Az Iszlám Állam mellett ukrán katonai hírszerzést sejti a 137 ember halálát követelő múlt pénteki terrortámadás mögött Kis-Benedek József biztonságpolitikai szakértő, címzetes egyetemi tanár, az MTA doktora. Az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt arról is, hogy folyamatosan erősödik az együttműködés Irán, Oroszország és Kína között, és részletesen szólt arról is, hogy miért fontos az izraeli miniszterelnöknek, hogy háborúzzon a gázai övezetben, és kik támogatják ebben.

MNB: megnőtt a forint inflációra gyakorolt hatása

A korábban vártnál mérsékeltebb növekedés, alacsonyabb, de az év közben kissé emelkedő infláció vár a magyar gazdaságra az idén – derül ki a Magyar Nemzeti Bank inflációs jelentéséből, amely 2025-re vetíti előre a 3 százalékos inflációs cél elérését.
Negyedik napja erősödik a forint

Csütörtökön kezdetben az euróval és a dollárral szemben is gyengült a forint, utóbbival szemben nagyobb mértékben, később azonban valamelyest korrigált a magyar fizetőeszköz. Ma megjelent a Magyar Nemzeti Bank Inflációs jelentése, amelyben többek között azt írták, hogy a forint gyengélkedése és a szolgáltató cégek visszatekintő árindexálása is hozzájárul ahhoz, hogy a 3%-os inflációs  célt csak 2025-ben éri el a jegybank.