366.46
bux:
66129.26
2024. április 25. csütörtök Márk
Luuk de Jong, a PSV Eindhoven játékosa (k) és Jon McLaughlin, a Rangers kapusa (j) a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének negyedik fordulójában játszott PSV Eindhoven – Rangers FC visszavágó mérkőzésen Eindhovenben 2022. augusztus 24-én.
Nyitókép: MTI/AP/Peter Dejong

Megvannak az utolsó csoportkörös csapatok is a BL-ben - kalapok

A Bajnokok Ligája 2022/23-as szezonjában csoportkörbe jutott 32 csapat közül idén is csupán az RB Leipzig foglalkoztat magyar labdarúgót.

A horvát Dinamo Zagreb szerezte meg az utolsó helyet a csoportkörben a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

A selejtező negyedik, utolsó fordulójának szerda esti visszavágóján a horvátok hosszabbítás után 4-1-re legyőzték a norvég Bodö/Glimt együttesét, és az idegenbeli vereség után megfordították a párharcot. A második mérkőzésen a végjátékban dőlt el a továbbjutás, Josip Drmic 117. percben szerzett góljával már a Dinamo állt jobban, majd Petar Bockaj a 120. percben biztosított a főtáblás részvételt a horvátok számára.

Szerda este a Rangers 1-0-ra nyert a holland PSV Eindhoven otthonában, így a hazai döntetlent követően jobbnak bizonyult vetélytársánál és 2011 után térhet vissza a BL főtáblájára. A Köbenhavn szerdán a török Trabzonspor vendégeként játszott gól nélküli döntetlent, esetében a hazai győzelem ért továbbjutást. Mindkét párharcban minimális különbség döntött összesítésben.

A párharcok győztesei a Bajnokok Ligája, a vesztesei pedig az Európa-liga csoportkörében szerepelhetnek.

Eredmények, selejtező, 4. (utolsó) forduló, visszavágók:

Dinamo Zagreb (horvát)-Bodö/Glimt (norvég) 4-1 (2-0, 2-1, 2-1), hosszabbítás után
Továbbjutott: a Dinamo Zagreb, 4-2-es összesítéssel.

PSV Eindhoven (holland)-Rangers FC (skót) 0-1 (0-0)
Tj.: a Rangers, 3-2-es összesítéssel.

Trabzonspor (török)-FC Köbenhavn (dán) 0-0
Tj.: a Köbenhavn, 2-1-es összesítéssel.

A Bajnokok Ligája főtáblájának 32 csapatos mezőnye

Gulácsi Péter, Szoboszlai Dominik és Willi Orbán német együttese a második kalapból várja a csoportkör sorsolását - egy évvel ezelőtt a harmadik kalapba került -, amelyet csütörtökön 18 órától rendeznek Isztambulban. Szabály, hogy azonos országbeli csapatok nem kerülhetnek ugyanabba a négyesbe.

Lőw Zsolt személyében a Chelsea-nek magyar másodedzője van.

1. kalap:

Real Madrid (spanyol), Eintracht Frankfurt (német), Manchester City (angol), AC Milan (olasz), Bayern München (német), Paris Saint-Germain (francia), FC Porto (portugál), AFC Ajax (holland)

2. kalap:

Liverpool FC (angol), Chelsea (angol), FC Barcelona (spanyol), Juventus (olasz), Atlético Madrid (spanyol), Sevilla (spanyol), RB Leipzig (német), Tottenham Hotspur (angol)

3. kalap:

Borussia Dortmund (német), Red Bull Salzburg (osztrák), Sahtar Donyeck (ukrán), Internazionale (olasz), SSC Napoli (olasz), Benfica (portugál), Sporting CP (portugál), Bayer Leverkusen (német)

4. kalap:

Olympique Marseille (francia), Club Brugge (belga), Celtic FC (skót), Viktoria Plzen (cseh), Makkabi Haifa (izraeli), FC Köbenhavn (dán), Rangers FC (skót), Dinamo Zagreb (horvát)

(A nyitóképen: Luuk de Jong, a PSV Eindhoven játékosa - középen - és Jon McLaughlin, a Rangers kapusa - jobbra - a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének negyedik fordulójában játszott PSV Eindhoven – Rangers FC visszavágó mérkőzésen.)

Címlapról ajánljuk
Okok, amelyek a magasba emelték, aztán a földhöz csapták Szoboszlai Dominik Liverpoolját

A Liverpool – különösen fájó ez a Vörösök híveinek – éppen a városi rivális Everton elleni vereséggel, szerdán szinte minden esélyét elveszítette a győzelemre az Arsenallal és a Manchester Cityvel vívott hármas harcban. Az Ágyúsok előnye három pont négy fordulóval a zárás előtt, ami a jobb gólkülönbség miatt valójában négy. A City két mérkőzéssel kevesebbet játszott náluk, de a vesztett pontokat tekintve az előnye öt pont Szoboszlai Dominik csapatával szemben.

Döntött a kormány: három kérdésben is módosítják az alaptörvényt

Megszűnik az igazságügyi miniszteri ellenjegyzés a kegyelmi ügyekben, viszont kiskorúkat érintő ügyekben nem lehet majd kegyelmet adni – jelentette be a Kormányinfón Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter. Két további kérdésben is módosul az alaptörvény. Május 8-én Budapestre látogat a kínai elnök.
A Hyundai csoport Kínában erősítene

A Hyundai Motor Group a 2024-es Pekingi Nemzetközi Autóipari Kiállításon új járművek sorát mutatta be, célzottan erősítve kínai piaci jelenlétét. A négy év után ismét személyesen megrendezett kiállításon a csoport három márkája - Hyundai Motor, Kia és Genesis - elektromos járműveket prezentált a helyi igényeknek megfelelően - írta meg a Korea Herald.