2024. április 26. péntek Ervin
COLOGNE, GERMANY - AUGUST 18: Florian Dietz (C) of 1. FC KĂśln scores the opening goal over DĂĄniel KovĂĄcs, goalkeeper FC during the UEFA Europa Conference League 2022/23 Play-Off First Leg match between 1. FC KĂśln and Fehervar FC at RheinEnergieStadion on August 18, 2022 in Cologne, Germany. (Photo by Lars Baron/Getty Images)
Nyitókép: Lars Baron/Getty Images

Óriási bravúr: Kölnben 2-1-re nyert a MOL Fehérvár

Bár rosszul kezdődött a Köln elleni idegenbeli Konferencia-liga-mérkőzés a MOL Fehérvár számára, a csapat, miután emberelőnybe került, két gólt szerezve fordított. Így 2-1-es előnnyel várja a jövő csütörtöki, hazai visszavágót – a főtáblára jutásért.

A két összeállítás. 1. FC Köln: Schwäbe – Schmitz, Hübers, Chabot, Pedersen – Szkiri, Hector – Thielmann, Ljubicic, Kainz – Dietz. MOL Fehérvár: Kovács D. – Nego, Larsen, Stopira, Sabanov, Hangya – Bamgboye, Pinto, Fiola, Dárdai P. – Zivzivadze.

A Vidiben először játszik a dán Larsen.

Eltelt az első tíz perc. Vitathatatlanul kölni fölénnyel, de nagy helyzet nélkül.

A 14. percben Florian Dietz kiugrott a jobbösszekötő helyén Ljubicic labdájával, Sabanov nem volt elég határozott, így a csatgár egyedül vitte a labdát Kovácsra, s könnyedén helyezett a hálóba, 1-0 a Kölnnek.

A 20. percben Dárdai Pál meglódult, Julien Chabot hátulról felrúgta, azonnali piros lapot kapott. A sértett a sorfalba vágta a labdát a szabadrúgásból.

A 30. percben óriási fehérvári helyzet maradt ki, a védők mögé belőtt labdára Dárdai és Funsho Bamgboye egymást zavarta.

Egy perccel kséőbb jött az egyenlítő gól: Nego kivételesaen jó beadását Zivzivadze hét méterről a léc alá fejelte, 1-1.

A 40. percben megszerezte a vezetést a MOl Fehérvár. Budu Zivzivadze kiugratta a balösszekötő helyén Dárdait, aki ballal kiváló lövést küldött a rövid felső sarokba, 1-2.

Vége az első félidőnek, vezet a Vidi.

Elkezdődött a második játékrész, Kilian beállt a Kölnhöz, a MOL Fehérvár nem változtatott.

Az első tizenkét percben a Köln sokkal többet birtokolta a labdát, de a fehérvári védekezés nagyon masszív.

Kainz szöglete után Héctor fejese alig kerülte el a kaput.

A 69. percben a csereként beállt kölni csatár a kapufára lőtte a labdát, Kovács is hozzáért a labdához.

Az utolsó negyedórára Olesen, Tiggen és Adamjan állt be a Kölnbe.

Dárdai elfáradt az utóbbi percekre, Marcel Heister állt be a helyére.

Zivzivadze gyönyörú csellel csapta be Héctort, de éles szögből nem találta el a rövid sarkot.

Az ukrán Bohdan Lednyov erősíti a középpályát a hajrában, Funshót váltotta.

A Köln próbálkozik, a Vidi öli az időt.

Pokorny és Lüftner beáll Zivzivadze és Rubén Pinto helyére, hadd menjen a drága idő.

Vége! 2-1-re nyert a MOL Fehérvár.

Címlapról ajánljuk

Titokzatos nagy vásárlás előtt az OTP

Az OTP Bank tavaly minden korábbi eredményét felülmúlta, a megkezdett építkezést és terjeszkedést a következő években is folytatja - mondta pénteken Budapesten, a társaság éves közgyűlésén az OTP Bank elnök-vezérigazgatója.