eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
Nyitókép: Pixabay.com

Eladóvá vált egy 343 éves intarziás hegedű - 4 milliárdért

A valaha volt legjobb Stradivariusnak mondják.

Akár 11 millió dollárért (4 milliárd forint) is elkelhet Antonio Stradivari olasz hegedűkészítő-mester ritka intarziás hangszere, melyet 1679-ben alkotott.

Az úgynevezett Hellier Stradivarius "a valaha készült legjobb Stradivarius hangszer" - olvasható a Cristie's aukciósház A különleges vétel néven meghirdetett július 7-i árverésének leírásában.

Az elefántcsontból készült gyémántmintákkal berakott, aranybarnára lakkozott hegedű becsült ára 6-9 millió font.

A hegedű 55 éven át volt Stradivari tulajdonában,

míg 1734-ben, akkori áron 40 fontért eladta a wombourne-i Samuel Helliernek Angliába.

"Nagy érdeklődésre számítok egy olyan hangszernél, amely ritka és egyenesen a múzeumból jön" - mondta Florian Leonhard hegedűszakértő, a Christie's tanácsadója a Reuters hírügynökségnek nyilatkozva.

"Mikor van alkalma az embernek megérintenie vagy megszereznie egy ilyen hegedűt? Egyszerűen hihetetlen" - tette hozzá a szakember.

Antonio Stradivarit (1644-1737) a történelem leghíresebb hegedűkészítőjének tartják. Élete során Cremonában több mint ezer húros hangszert alkotott. Neves műhelyéből a világon még mintegy 600 hegedű, cselló, gitár és lant maradt fenn, melyek a gyűjtők körében rendkívül keresettek. Leonhard szerint a hangszerek ára nyolc- és húszmillió dollár között van.

A Christie's szerint

a mester által alkotott mintegy 1100 hangszerből mindössze tucatnyi készült díszítéssel.

Egy bemutatón Braimah Kanneh-Mason hegedűművésznek volt alkalma játszani a Hellier Stradivariuson, és gyönyörűnek írta le a hangszert. "Az ilyen hegedűket gyakran hasonlítják sportkocsikhoz, először meg kell tanulni, hogyan vezessük őket, de ahogy megvagyunk a manőverezés elsajátításával, az elképzelhetetlenül kifizetődő" - fűzte hozzá.

Címlapról ajánljuk
Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Christian Lindner pénzügyminiszter a közelmúltban kifogásolta a németek munkához való viszonyát, szerinte mentalitásváltásra van szükség. Egy tanulmány szerint ugyanakkor soha ennyit nem dolgoztak a németek, mint a múlt évben. Sőt a politika közreműködésével lehetne még ennél többet is. Most akkor mi az igazság?
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

A home office miatti alacsony kihasználtság, a megemelkedett finanszírozási költségek és a gazdasági növekedés visszafogottsága válságba taszította a kereskedelmi ingatlanok, köztük az irodák piacát a fejlett országokban. Különösen az USA-ban és Németországban pánikolt be emiatt a részvénypiac, elég a New York Community Bank és a Pfandbriefbank zuhanására gondolni, amelyeknek nagy a hitelkitettségük ezen a területen. De mi a helyzet Magyarországon? Aggódhatunk mi is a kereskedelmi ingatlanokra felvett projekthitelek miatt? Az MNB ezen a héten közzétett Kereskedelmiingatlan-piaci jelentésének a megállapításait foglaljuk most össze erről, további információkért pedig érdemes eljönni a Portfolio május 14-ei Hitelezés 2024 konferenciájára, amelyen a piaci szereplők is értékelik a helyzetet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×