369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
Pep Guardiola, a Manchester City vezetőedzője (k) ünnepel, miután csapata megnyerte az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 2022. május 22-i, Aston Villa elleni mérkőzését Manchesterben. A Manchester City öt év alatt negyedszer, összességében pedig nyolcadszor lett bajnok az angol labdarúgó-bajnokságban.
Nyitókép: MTI/AP/Dave Thompson

A City 0-2-ről felállva lett angol bajnok, célban a Milan is

A vártnál sokkal nagyobb izgalmak közepette, a 0-2-ről felálló, 3-2-re nyerő Manchester City megvédte bajnoki címét a Premier League-ben. A Liverpool hiába verte meg 3-1-re Wolverhamptont, csak második lett. A Serie A-ban az AC Milan egy félidő alatt háromgólos előnyt szerzett a Sassuolo ellen, s magabiztosan szerezte meg a bajnoki címhez kellő pontot, sőt pontokat.

Angliában a Manchester City óriási favorit, ha hazai pályán legyőzi az Aston Villát a 17 órakor kezdődött mérkőzésen, megvédi címét. A Liverpoolnak csak akkor van esélye, ha a City botlik. A Vörösök a Wolverhamptont fogadják. Mindenképpen nyerniük kell a maguk szempontjából.

Hátrányban a Liverpool! A Wolves a 3. percben Pedro Neto góljával vezetést szerzett. Természetesen továbbra is a City áll az élen.

Vezetést szerzett a Tottenham a már kiesett Norwich ellen, ezzel erősíti a negyedik helyét, ami BL-indulást ér. Az Arsenal--Everton meccs 0-0-ra áll. A forduló előtt a Spurs két ponttal vezetett az Ágyúsok előtt ,a döntetlen is elég neki jobb gólkülönbsége miatt.

A Chelsea is előnybe került a Stamford Bridge-en, Kai Havertz góljával. A Watford az ellenfél.

Kiegyenlített a Liverpool, mégpedig Sadio Mané góljával. A Pool egy gólra a bajnoki címtől, de még a City fogja a serleg fülét.

Az Arsenal is kapaszkodik a negyedik helyért, gyorsan két gólt szerzett az Everton ellen, Gabriel Martinelli és Nketiah révén.

Óriási meglepetés: a Manchester City hátrányba került az Etihadban az Aston Villával szemben. (A gólt Matty Cash szerezte). Ám jobb gólkülönbségével még mindig Guardiola csapata vezeti a táblázatot.

A Spurs már 2-0-ra vezet Norwich-ban.

Szépített az Everton, már csak 2-1 az Arsenalnak. Hátrányban a Manchester United (0-1), mégpedig a Crystal Palace pályáján.

Vajon hányan fogadtak arra, hogy sem a City, sem a Liverpool nem vezet majd hazai pályán, a szünetben?

A Premier League-ben megkezdódtek a második félidők.

Az olasz Serie A-ban elindult a Sassuolo–AC Milan és az Internazionale–Sampdoria mérkőzés. Ameddig a Sassuolo nem szerez vezetést a Milan ellen, a piros-feketék állnak a virtuális tabella élén. Akkor is csak abban az esetben csúsznak onnan le, ha az Inter is vezet.

Az Arsenal megnyeri utolsó szezonbeli bajnokiját, már 4-1-re vezet az Everton ellen. A liverpooli Kékek már csütörtökön biztosították a bennmaradásukat. Ellenben a Spurs már 3-0-ra vezet Norwich-ban, Dejan Kulusevski már két gólt szerzett ma.

A Milan kezd nagyon jól állni, Olivier Giroud góljával vezet a Sassuolo ellen.

Fél félidőnyi ideje maradt a Liverpoolnak a győztes gólra, miközben a City nem lőhet kettőt a Villának. Klopp természetesen beküldte Mohamed Szalahot is.

A képlet lassan úgy írható fel: ha „talál” egy gólt a Liverpool, bajnok lesz, mert a Villa már 2-0-ra vezet a City ellen.

De nem! A City egy gólt faragott a hátrányából, majd újabb két perc alatt ki is egyenlített, Gündogan és Rodri a két gólszerző. Most egy pont a City előnye a tabellán a Liverpoollal szemben. Hátra van még nagyjából negyedóra.

A Milan (talán) 36 perc alatt eldöntötte, Giroud két, valamint Kessie egy góljával 3-0-ra vezet. Még ha úgy is járna, mint a Liverpool ellen a 2005-ös BL-döntőben, akkor is bajnok lenne. Különlegesség: Leao adta mindhárom gólpasszt.

A Spurs már 5-0-ra vezet.

Megnyugodhatnak a City hívei: csapatuk 3-2-re vezet, így hiába lőne gólt a Liverpool az Anfielden. Gündogan talált ismét a kapuba, 300 másodperc alatt esett a három gól.

Megvan a Liverpool vezető gólja is: Szalah megcselekedte azt, amiért beállt, 2-1 a Wolves ellen. De ez kevés a City mágikus 300 másodperce miatt.

A Liverpool már 3-1-re vezet Robertson góljával, de nem ez a gól kellett volna a Vörösöknek, hanem egy Villa-gól az Etihadban.

A két olasz meccsen félidő, a Milan 3-0-ra vezet, az Inter csak 0-0-ra áll, de ennek, az előbbi miatt nincs jelentősége.

A Watford kiegyenlített a Chelsea pályáján, 1-1, de aztán Ross Barkley megnyerte a meccset a Kékeknek, 2-1.

A Premier League bajnoka a Manchester City, második a Liverpool, harmadik a Chelsea, negyedik és még BL-induló a Tottenham. Ötödik az Arsenal, hatodik a Manchester United. A Big Six klubjai az első hat helyen. A Leeds United megmenekült.

Az utolsó forduló eredményei: Manchester City–Aston Vila 3-2, Liverpool–Wolverhampton 3-1, Arsenal–Everton 5-1, Brentford–Leeds United 1-2, Brighton–West Ham United 3-2, Burnley–Newcastle United 1-2, Chelsea–Watford 2-1, Crystal Palace–Manchester United 1-0, Leicester–Southampton 4-1, Norwich–Tottenham 0-5.

Olaszországban Ivan Perisic vezetést szerzett az Internek a Sampdoria ellen.

Az Inter megteszi a magáét, Joaquín Correa góljával már 2-0-ra vezet. Correa lőtt még egyet, 3-0.

A 72. percben tart a két Serie A-mérkőzés, 18-20 perc van hátra.