bux:
0
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

A címvédő Sopron nyerte a döntő nyitányát

A címvédő Sopron nagy küzdelemben legyőzte hazai pályán a Szekszárdot a női kosárlabda NB I döntőjének szombati nyitányán.

A 14-szeres aranyérmes és az elmúlt hat idényben bajnok Sopron a múlt hétvégén sporttörténelmet írt azzal, hogy első magyar csapatként megnyerte az Euroligát.

A két gárda negyedszer csap össze az NB I végjátékában, a Sopron 2017-ben 3-1-re, egy évvel később 3-0-ra, tavaly pedig újfent 3-1-re diadalmaskodott. A Szekszárd háromszoros ezüstérmesnek mondhatja magát.

A régmúlt mellett az is a címvédő mellett szólt, hogy szezonbéli két összecsapásukat a Sopron nyerte, amelyet idehaza csak a DVTK tudott legyőzni, ráadásul a túloldalon Djokics Zseljko vezetőedző nem számíthatott szerb-magyar centerére, a PEAC elleni elődöntő második mérkőzésén súlyos térdsérülést szenvedett Krnjics Szarára.

A finálé szombati nyitányán a Sopron két negyed alatt 13 pontos előnyt harcolt ki, a harmadik szakaszra azonban megtorpant, akkor a szekszárdiak eredményesen támadtak és nyolc ponttal nyerve ezt a tíz percet, felzárkóztak. A negyedik negyed 61-56-ról indult, majd a 33. percben már 63-63 állt a táblán. Innentől szoros volt a mérkőzés: a 39. percben Studer Ágnes 70-71-re alakította az állást, majd 41 másodperccel a vége előtt Határ Bernadett egy kétpontossal visszavette a hazaiaknak a vezetést, végül Fegyverneky Zsófia két büntetőt dobhatott, amelyek közül az egyik bement.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó bajnoki finálé szerdán folytatódik Szekszárdon.

Döntő, 1. mérkőzés:

Sopron Basket-Atomerőmű KSC Szekszárd 73-71 (18-13, 23-15, 20-28, 12-15)

Legjobb dobók: Határ 17, January 13, Fegyverneky 12, illetve Milic 22, Miklós 17, Studer 14, Goree 12

Korábban:

az 5. helyért, 2. mérkőzés:

Vasas Akadémia - UNI Győr MÉLY-ÚT 48-85 (19-23, 12-19, 8-29, 9-14)

A párharc végeredménye: 2-0, a Győr javára

alsóházi rájátszás a 9-12. helyért:

PINKK Pécsi 424-VBW CEKK Cegléd 73-71 (21-28, 15-15, 20-17, 17-11)

ELTE BEAC Újbuda - BKG-Prima Szigetszentmiklós 65-67 (15-24, 15-15, 18-16, 17-12)