A Győri ETO címvédőhöz méltó teljesítménnyel, különösebb izgalmak nélkül menetelt be a 2013/14-es BL-szezonban is a fináléba. Az évad legfontosabb megmérettetésére a Budućnost Podgorica ellen került sor, s a magyar csapat az utolsó strigulát is behúzta.
Ahogy az várható volt, a Görbicz Anitát a középdöntőben lefejelő Milena Knezevic nevét a csapat-bemutatásnál hallani sem lehetett az őt kifütyülő hangoktól.
Lunde ziccerfogásaival indult a döntő, s már 0-2-es hazai vezetésnél növelni kellett a biztonsági személyzet létszámát a montenegrói tábor előtt. A dán Dalby lőtte a Buducnost első gólját a hetedik percben (1-2). A 10. perc határán először Milena Knezevic pályára lépése miatt idegeskedhettek a győri szurkolók, majd Cvijicet kiállították két percre, Amorim pedig betalált (2-4). A 14. percél, 2-7-nél már egészen néma maradt a balkáni tábor, együttesük pedig időt kért. Neagu volt a fő borstörő a magyarok orra alá, ennek ellenére a címvédő haladt a maga által megszabott úton (20. perc: 5-10). Amit ritkán látunk, Wolteringet lecserélte alakulata, és Zderic-től várta a megváltást (24. perc: 6-12). Orbán csereként újfent jól teljesített, és a váratlan átlövőgólok is meghozták a várt hatást. Félidőben: 10-15.

Dalby ötödik gólja után, a második játékrész 8. percében már 14-17-re állt a meccs. Korsós találata nagyon jókor jött, s a 43. percben már a podgoricai kispadot kellett sárga lappal figyelmeztetni 14-19-nél. Nem gondoltuk volna, hogy lehet fokozni a teli torokból szóló ellenszenvet, de Milena Knezevic második kétperces büntetésekor pont ez az érzés támadt. A védekezésben sem volt sok hiba, és az egész csapaton látszott, hogy semmit sem fog ezen a napon a véletlenre bízni. 18-23-nál, emberhátrányban kért időt a Buducnost.
Zoom
A Készenléti Rendőrség hamarjában aktivizálhatta magát, miután a magukkal nem bíró balkániak minden kezükbe adódó tárggyal dobálózni, fenyegetőzni kezdtek, s más már nem is érdekelte őket. Három perccel a vége előtt Lundét Herr Orsolya váltotta, a hazai drukkereknek pedig csak az a feladatuk támadt, hogy el tudjanak vonatkoztatni a csarnokban látottaktól, és csak a játéktérre koncentráljanak. Szégyenletes, hogy ezzel kellett ennek a nagyszerű hétvégének zárulni, hogy nem a finálé utolsó perceire figyel a teltháznyi publikum, hanem a pályán kívüli, Budusnost-szurkolók okozta feszültségre. Dragana Cvijic-et hordággyal vitték el a játéktérről, bő másfél perccel a lefújás előtt (20-26).

A Győri Audi ETO KC 21-27-es aránnyal nyerte meg idén is a Bajnokok Ligáját, s tartotta meg a címet.
A női BL történetében ez a negyedik címvédés, ezt megelőzően az osztrák Hypo NÖ (1995-ben), valamint a dán Slagelse (2005-ben) és Viborg (2010-ben) volt képes hasonló bravúrra.