eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik
Head shot close up young shocked woman looking at mobile phone screen, received bank debt notification. Stunned frustrated lady reading sms with unbelievable news on smartphone, making big eyes.
Nyitókép: fizkes/Getty Images

Rossz üzenet: nem helyén való SMS-ek miatt mondott le Marc Overmars

Az egykor BL-t nyerő futballista az Ajax igazgatói posztját kénytelen ott hagyni.

Lemondott posztjáról Marc Overmars, az Ajax labdarúgócsapatának igazgatója, mert nem helyénvaló üzeneteket küldött női kollégáinak.

Az amszterdami klub közlése szerint Overmars azután adta be felmondó levelét, hogy egyeztetett főnökével, Edwin van der Sarral, valamint az ügyet vizsgáló testülettel.

A tájékoztatás szerint az igazgató – aki nemrég 2026-ig szerződést hosszabbított az egyesületnél – "egy sor nem megfelelő hangvételű üzenetet küldött több női kollégájának hosszabb időn keresztül".

A játékosként Bajnokok Ligája-győztes, 48 éves Overmars – aki játszott az Ajax mellett az Arsenal és a Barcelona színeiben is – hangsúlyozta: szégyelli magát és elnézést kér.

"Sajnos nem vettem észre, hogy átléptem a határt, ez a múlt héten világossá vált számomra. Természetesen az én pozíciómban ez a viselkedés elfogadhatatlan.

Már túl késő,

és nem látok más lehetőséget, mint elhagyni az Ajaxot" – fogalmazott.

Címlapról ajánljuk

Tényleg megvan a válasz az ősi piramisok titkára?

A Nílus egy mára teljesen eltűnt, ősi mellékága mentén épültek fel az ókori egyiptomi piramisok, köztük a híres gízai piramis, több mint négyezer éve - állapította meg a piramisok építésének rejtélyét kutató amerikai kutatócsoport.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Kísérteties módon pontosan 200 évvel ezelőtt történt olyan legutóbb, hogy sem a legtöbb választó szavazatát, sem az elektori kollégiumban legtöbb voksot begyűjtő jelöltből lett amerikai elnök. Logikus módon azt hihetnénk elsőre, hogy a "szabadság földjén" az elnökválasztás olyan szimplán működik, hogy az a jelölt arat győzelmet, akire a legtöbben adják le szavazatukat, ez azonban távolról sem így van: a döntés a tagállami delegáltakból álló elektori kollégium kezében van. Az pedig tovább bonyolítja a helyzetet, hogy ha az elektorok között nem szerez egyik jelölt sem többséget, vagy döntetlen alakul ki, akkor borul az egész rendszer, és a legvégén akár a nép akaratával szöges ellentétben lévő eredmény is születhet. Ahogy 1824-ben, ez a demokratikusságát nézve megkérdőjelezhető lehetőség idén is fennáll; sőt még az is előfordulhat, hogy nem Donald Trump és nem is Joe Biden lesz az Egyesült Államok következő elnöke. Mindez kétség kívül óriási alkotmányos válságot szülne, de, hogy miért is lehetséges egyáltalán, most kiderül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×