371
bux:
65141.96
2024. április 19. péntek Emma
A francia Karl Konan (b) és a svéd Jim Gottfridsson a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság elődöntőjében játszott Franciaország - Svédország mérkőzésen a budapesti MVM Dome-ban 2022. január 28-án.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Izgalmas csata után a svédek jutottak a kézi-Eb döntőjébe

A második elődöntő is nagy fordítást hozott a magyar-szlovák közös rendezésű kézilabda Európa-bajnokságon. A svédek a kapus Palicka és a 9 gólos Gottfridsson vezetésével 34-33-ra legyőzték a francia csapatot.

Alaposan bekezdtek a franciák, szélről és beállóból is többször betaláltak, 5-1-re léptek el. A svédek az időkérés után még nem tudták azonnal rendezni a sorokat, de lassan elkezdték a felzárkózást Gottfridsson vezetésével. 7-5 után a kapus, Palicka lőtt üreskapus gólt, minimálisra csökkentve a különbséget.

A franciák nem engedték ki a kezükből a vezetést, annak is köszönhetően, hogy a skandinávok több ziccert is rontottak ekkor. 10-7 után viszont Karabaticék álltak meg, a svédek védekezése feljavult, Palicka pedig nem csak a védésekben jeleskedett, emberelőnyben egymás után két üreskapus gólt szerzett, ezzel egyenlítve – három találatával ekkora a kapus volt az egész mezőny legeredményesebbje. A 22. percben vezettek először a tavalyi vb ezüstérmesei, és ezt követően lendületben maradtak. A franciák Descat találataival igyekeztek tartani magukat, de Gottfridsson remekelt, utolsó másodperces góljának köszönhetően 17-14-es svéd előnnyel mentek pihenőre a csapatok.

A szünet után ott folytatták a svédek, ahol abbahagyták: Palicka védések, színes támadások, majd Pellas pimasz cundere után már 5 volt a különbség. A franciák felzárkóztak, Minne és Wallinius vívott gólpárbajt, így 2-3 találatnál állandósult a különbség az utolsó negyedórába lépve. A svédek Karabaticot jól kikapcsolták, de a szélsők éltek, ám a másik oldalon is rendre jött a válasz.

A franciák nem bírtak Gottfridssonnal, ha pedig nem ő villant, akkor főleg betörésekből voltak eredményesek a sárga-kékek. Sőt, a Palickát váltó Johannesson is jól szállt be, a svédek biztosan őrizték a vezetést.

Öt perccel a vége előtt időt kértek a franciák, és sikerült is feljönni egy gólra, Minne már hetedszer volt eredményes a második félidőben. A hajrában Porte kapott piros lapot, a fórral pedig gyorsan éltek a svédek, de aztán ők is megfogyatkoztak, és Nahi visszahozta a reményeket. Gottfridsson viszont szertefoszlatta, kíméletlen volt, kilencedik találata után 34-32-re vezettek a svédek. Palicka ziccert védett, de Minne újra betalált, így újra egy volt a különbség. Sőt, lépéshiba a franciák visszakapták a labdát, de Fabregas az ellenfél szorításában nem tudott betalálni, hetest pedig nem kapott.

Így a svédek jutottak a vasárnapi döntőbe, ahol a spanyolok lesznek az ellenfelek - megismétlődik a 2018-as finálé.

Címlapról ajánljuk
Vitézy Dávid: Gyurcsányozás és Budapest-ellenes minisztérium helyett a város legyen a középpontban!