eur:
395.32
usd:
372.07
bux:
65428.99
2024. április 16. kedd Csongor
Carlos Sainz, a Ferrari spanyol versenyzője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Portugál Nagydíjának első szabadedzésén az algarvei pályán a dél-portugáliai Portimaóban 2021. április 30-án. A futamot május 2-án rendezik.
Nyitókép: Carlos Sainz, a Ferrari spanyol versenyzője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Portugál Nagydíjának első szabadedzésén 2021. április 30-án. MTI/AP/Manu Fernández

Nagy csalódás érte a Ferrarit

A Nemzetközi Automobil Szövetség keresztülhúzta az istálló számításait.

Négynapos tesztet tervezett a Ferrari saját tesztpályájára, Fioranóba. A tavalyi autóval, az SF21-gyel körözött volna Charles Leclerc, Carlos Sainz és a tesztpilóta, Robert Svarcman.

A tesztelési szabályok eredetileg nem engedik, hogy egy csapat olyan autóval teszteljen, melyet az előző naptári évben még aktívan használtak, de arra lehetett számítani, az idei szezonra kivételt tesznek, hiszen a kocsik úgyis nagyban különbözni fognak az új előírások miatt - írja a Vezess.hu.

A csapatok erről informálisan egyeztek meg a Nemzetközi Automobil Szövetséggel (FIA), a szabálykönyvbe nem került mbe mindez. A Ferrari tisztázást kért, és végül a szervezet nem engedélyezte a 2021-es autó használatát. Így a 2018-as kocsival gyakorolhatnak a versenyzők.

Címlapról ajánljuk

Rendőrök vetettek véget a brüsszeli konferenciának, amelyen Orbán Viktor is beszédet mondana

Az első napon leállíttatta a belga rendőrség a Nemzeti Konzervativizmus Konferenciáját Brüsszelben. A helyi jelentések szerint a rendezvény folytatódik, de új vendégeket már nem engednek be. A hatóságok a délutánra meghirdetett ellentüntetésre hivatkozva akarják beszüntetni a konferenciát, amelyet korábban már két brüsszeli helyszín is elutasított.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.16. kedd, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Újra itt vannak a kőkemény szívatások - Már nem kellenek a dolgozók?

Újra itt vannak a kőkemény szívatások - Már nem kellenek a dolgozók?

Úgy tűnik elmúlt az az időszak, amikor csak úgy kapkodtak a felvehető emberek iránt a cégek. Az USA-ban és szerte Nyugat-Európában enyhült a munkaerőpiac feszessége, így a cégek egyre válogatósabbak lettek a toborzás során, ami az elhúzódó állásinterjúkon is meglátszik. A korábban megszokotthoz képest általában több fordulón is bizonyítani kell a jelölteknek, akik gyakran összetettebb megoldandó feladatokat is kapnak. Előfordul az is, hogy az állásinterjúk után még hosszú ideig jegelik a jelölteket, amiben az is szerepet játszik, hogy a gazdasági helyzet bizonytalansága miatt nem is biztosak abban a cégek, hogy feltétlenül be kell tölteniük egy újonnan megnyílt, vagy üressé vált pozíciót, inkább kivárásra játszanak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×