bux:
65524.89
2024. március 28. csütörtök Gedeon, Johanna

Vereség a Davis Kupában

Piros Zsombor és Marozsán Fábián fordulatos összecsapáson alulmaradt, így a páros mérkőzést megnyerő ausztrálok 2-1-es összesítéssel legyőzték a magyar férfi teniszválogatottat a Davis Kupa-döntő torinói csoportküzdelmeiben.

A harmadik szombati meccsre Köves Gábor kapitány eredetileg Fucsovics Márton és Marozsán Fábián duóját nevezte Alex Bolttal és John Peersszel szemben. Fucsovics azonban előzőleg 3 óra 6 perces meccsen kikapott Alex de Minaurtól, így végül Piros Zsombor lett Marozsán párja 1-1-es állásnál, a mindent eldöntő csatában.

A párharc zárófelvonásában az első szett 3:2-es ausztrál vezetésnél dőlt el, amikor Marozsán elvesztette az adogatását, az ellenfél pedig végigvitte előnyét, és 27 perc elteltével játszmaelőnybe került.

A magyarok - akik korábban nem sokat játszottak együtt - a folytatásban remekül állták a sarat rutinosabb riválisaikkal szemben - a párosspecialista Peers például kétszeres világbajnoknak és egyszeres Grand Slam-győztesnek mondhatja magát. Az ausztrálok szerváival ugyanakkor nemigen tudtak mit kezdeni, fogadóként rendre csak 30-ig jutottak el. A játszmát lezáró rövidítés hallatlan izgalmakat hozott, Pirosék 4-1-re vezettek, majd adogatóként és fogadóként összesen öt szettlabdát elszalasztottak, míg Bolték két meccslabdát puskáztak el. A tie-break a 24. labdamenetben dőlt el, amikor Marozsán egy remek fonák kereszttel kiegyenlítette a szettek állását. Ekkor már a kilencedik órájában járt a délelőtt 10-kor kezdődött párharc.

Az utolsó játszmában Marozsán adogatásánál hosszú idő után megint bréklabdához jutott az ellenfél, melyet ki is használt (1:3). Innen pedig az ausztrálok már nem engedték ki a kezükből a mérkőzést, a magyar kettős továbbra sem tudott bréklabdáig eljutni, így 2 óra 2 perc elteltével mehetett gratulálni az ausztrál duónak.

A válogatott vasárnap 10 órától a csütörtökön Ausztráliát 3-0-ra verő horvátokkal csap össze a D csoportban. A trió győztese hétfőn az E csoportban szereplő Egyesült Államok, Olaszország, Kolumbia hármas bajnokával találkozik a negyeddöntőben, ahová a hat csoportgyőztes mellett a két legjobb második kerül be.