2024. március 29. péntek Auguszta
MANCHESTER, ENGLAND - NOVEMBER 24: Raheem Sterling of Manchester City scores his teams first goal during the UEFA Champions League group A match between Manchester City and Paris Saint-Germain at Etihad Stadium on November 24, 2021 in Manchester, England. (Photo by Alex Livesey - Danehouse/Getty Images)
Nyitókép: Alex Livesey - Danehouse/Getty Images

Új továbbjutók: Internazionale, Real Madrid, Man City, PSG, Sporting

A Manchester City, a PSG, a Sporting CP, az Internazionale és a Real Madrid csatlakozott az A–D csoportokból már korábban továbbjutott Liverpoolhoz és Ajaxhoz, ami azt is jelenti, hogy e négy kvartettben egy kiadó hely maradt. De arra hárman pályáznak. Tisztult a kép a labdarúgó Bajnokok Ligája 5. játékhetében.

CLUB BRUGGE–RB LEIPZIG 0-0: A lipcseieknél ezúttal sérülések, betegség miatt sem a kezdő tizenegyben, sem a benevezett cserék között sincsen magyar játékos.

CLUB BRUGGE–RB LEIPZIG 0-1: Nkunku máris megszerezte a vezetést. A lipcseieknek már nincsen esélye az első két helyre, de az Európa-ligába még átkerülhetnek.

MANCHESTER CITY–PSG 0-0: A párizsiak erős kezdő tizeneggyel állnak fel, Donnarumma, Sergio Ramos, Icardi, Wijnaldum, Di Maria és Verratti csak pados. A Cityből hiányzik Kevin de Bruyne.

CLUB BRUGGE–RB LEIPZIG 0-2: Emil Forsberg értékesített egy büntetőt, 17 perc alatt kétgólos előnybe került a német csapat.

CLUB BRUGGE–RB LEIPZIG 0-3: Úton az RB Leipzig BL-történelme legnagyobb idegenbeli győzelme felé. André Silva az újabb gólszerző.

SHERIFF TIRASPOL–REAL MADRID 0-1: David Alaba 17 méteres szabadrúgása után a labda egy védő lábáról került a kapuba.

SPORTING CP–BORUSSIA DORTMUND 1-0: Pote, azaz Pedro Goncelves révén előnyben a portugálok. Nagyon kell nekik a győzelem.

LIVERPOOL–FC PORTO 1-0: Thiago Alcantara előnyhöz juttatta a már biztos továbbjutóként pályára lépő Vörösöket.

SPORTING CP–BORUSSIA DORTMUND 2-0: Pote duplázott.

CLUB BRUGGE–RB LEIPZIG 0-4: Forsberg gólja zárta le Bruges-ben a félidőt, minden bemegy a lipcseieknek, ami eddig kifelé pattant.

SHERIFF TIRASPOL–REAL MADRID 0-2: A gólvonal-technika is segítete a madridot, Toni Kroos a lécről lepattanó labdája, ha csak centikel is, de bent volt „gólban”.

MANCHESTER CITY–PSG 0-1: Messi, Neymar és Mbappé egyaránt nagyon „csendes” volt az első félidőben, a francia világbajnok ellenben a másodikat góllal nyitotta.

SHERIFF TIRASPOL–REAL MADRID 0-3: Karim Benzema védhetetlen lövéssel növelte csapata előnyét.

MANCHESTER CITY–PSG 1-1: A bekapott gól után Pep Guardiola beküldte Gabriel Jesust, s ez jó húzásnak bizonyult, a brazilról került a labda Raheem Sterling elé az egyenlítő találatnál.

LIVERPOOL–FC PORTO 2-0: Kevés Liverpool-mérkőzés telik el Mo Szalah gólja nélkül. Ez sem.

MANCHESTER CITY–PSG 2-1: Gabriel Jesus góljával fordított a City. Jó csere volt.

SPORTING CP–BORUSSIA DORTMUND 3-0: Pote kihagyta a tizenegyest, Porre javított.

ATLÉTICO MADRID–AC MILAN 0-1: Messias góljával előnybe a Milan, jelen állás szerint a Liverpool mögötti második helyre még mind a három további csapat esélyes.

CLUB BRUGGE–RB LEIPZIG 0-5: Ne mondja senki, hogy a lipcseiek már az első félidő végén lezárták a mérkőzést, még egy gólt rúgtak a hosszabbításban, Nkunku révén. Ő kezdte, ő fejezte be.

SPORTING CP–BORUSSIA DORTMUND 3-1: Tíz emberrel szépített a BVB, de ettől még kiesik.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló. Szerdai mérkőzések.

A csoport: Club Brugge–RB Leipzig 0-5, Manchester City–Paris Saint-Germain 2-1. Az állás: 1. Manchester City 12 pont, 2. Paris Saint-Germain 8, 3. RB Leipzig 4, 4. Club Brugge 4.

B csoport: Atlético Madrid–AC Milan 0-1, Liverpool FC–FC Porto 2-0. Az állás: 1. Liverpool 15 pont, 2. FC Porto 5, 3. AC Milan 4, 4. Atlético Madrid 4.

C csoport: Besiktas–Ajax 1-2, Sporting CP–Borussia Dortmund 3-1. Az állás: 1. Ajax 12 pont, 2. Sporting CP 9, 3. Borussia Dortmund 6, 4. Besiktas 0.

D csoport: Internazionale–Sahtar Donyeck 2-0, Sheriff Tiraspol–Real Madrid 0-3. Az állás: 1. Real Madrid 12 pont, 2. Internazionale 10, 3. Sheriff Tiraspol 6, 4. Sahtar Donyeck 1.

Címlapról ajánljuk
Fábián László: nem elérhetetlen cél a kétszáz fős magyar csapat a párizsi olimpián

A jelenlegi világranglista-helyezések alapján több mint húsz sportágban lehetnek érdekeltek a magyarok a nyári ötkarikás játékokon – mondta az InfoRádióban a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára. Fábián László beszélt a hazai rendezésű kvalifikációs versenyek, köztük az április 25-én kezdődő szegedi evezős Európa-bajnokság jelentőségéről is.