eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Orosz Nagydíján a Szocsi Autodrom versenypályán 2021. szeptember 26-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Jurij Kocsetkov

Cáfolta a pletykákat a Mercedes

Közös közleményben reagált a Forma-1-es istálló és a Petronas arra a sajtóhírre, miszerint az év végén véget vetnének a több mint tíz éve tartó együttműködésüknek.

Nemrég olyan pletykák kapta szárnyra a Forma–1-es szaksajtóban, amelyek szerint az idei az utolsó közös szezonja a Mercedesnek és névadó szponzorának, a Petronasnak. A maláj olajtársaság 1995 óta van jelen a királykategóriában és 2010 óta főtámogatója a Mercedesnek, a sajtóhírek szerint jövőre pedig a szaúdi Aramco lépett volna a helyébe. A csapat és szponzora azonban most cáfolta mindezt – írja az Origo.

Miután nemcsak támogatóként, hanem technológiai partnerként is segíti a Mercedest, és kulcsszerepe volt az elmúlt évek sikereiben, a Petronas távozása nagyobb jelentőséggel bírt volna egy szimpla szponzorváltásnál. Ám mint azt a közlemény megerősíti, minden marad a régiben.

„A Mercedes és a Petronas 2010 óta partnerek egy együttműködő hosszú távú kapcsolatban, ami mindkét fél számára kölcsönösen előnyös. Tavaly meghosszabbítottuk az együttműködésünket egy újabb több éves ciklusra, és büszkén folytatjuk a közös munkát, hogy továbbra is élvonalbeli teljesítményt nyújtsunk" – áll a közleményben.

A híroldal hozzáteszi: a szakításról szóló pletykák javarészt arra épültek, hogy a maláj olajcég egyéb motorsport-tevékenységein változtat, illetve arra, hogy az F1 egyik főtámogatójaként az Aramco tovább terjeszkedne, és az F1 jelenlegi legsikeresebb csapata jó platform lenne erre.

Címlapról ajánljuk
Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Christian Lindner pénzügyminiszter a közelmúltban kifogásolta a németek munkához való viszonyát, szerinte mentalitásváltásra van szükség. Egy tanulmány szerint ugyanakkor soha ennyit nem dolgoztak a németek, mint a múlt évben. Sőt a politika közreműködésével lehetne még ennél többet is. Most akkor mi az igazság?
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

A home office miatti alacsony kihasználtság, a megemelkedett finanszírozási költségek és a gazdasági növekedés visszafogottsága válságba taszította a kereskedelmi ingatlanok, köztük az irodák piacát a fejlett országokban. Különösen az USA-ban és Németországban pánikolt be emiatt a részvénypiac, elég a New York Community Bank és a Pfandbriefbank zuhanására gondolni, amelyeknek nagy a hitelkitettségük ezen a területen. De mi a helyzet Magyarországon? Aggódhatunk mi is a kereskedelmi ingatlanokra felvett projekthitelek miatt? Az MNB ezen a héten közzétett Kereskedelmiingatlan-piaci jelentésének a megállapításait foglaljuk most össze erről, további információkért pedig érdemes eljönni a Portfolio május 14-ei Hitelezés 2024 konferenciájára, amelyen a piaci szereplők is értékelik a helyzetet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×