2024. április 19. péntek Emma
PARIS, FRANCE - SEPTEMBER 28: Lionel Messi of Paris Saint-Germain scores their sides second goal during the UEFA Champions League group A match between Paris Saint-Germain and Manchester City at Parc des Princes on September 28, 2021 in Paris, France. (Photo by Matthias Hangst/Getty Images)
Nyitókép: Matthias Hangst/Getty Images

Bombameglepetés: győzött a Sheriff a Bernabéuban

A BL-újonc Sheriff Tiraspol 2-1-re győzött a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában. Az RB Leipzig kikapott otthon a Bruggétől, a Liverpool kiütötte a Portót. Messi gólt szerzett, a PSG legyűrte a Manchester City-t.

A mérkőzések főbb eseményeit élőben tudósítottuk, ezt lejjebb visszaolvashatják. Eredmények és állás a cikk végén.

A lipcsei gárda a 7. percben jutott előnyhöz, ám a 22. percben jött az egyenlítés, és még a szünet előtt a Brugge újabb gólja. Szoboszlait az 58. percben lecserélték, de a támadósor nem javult fel. A vendégek lesgólt szereztek, és mivel újabb találat nem született, így megszakadt a belgák német csapatok ellen több mint 18 éve tartó nyeretlenségi sorozata. A BL-ben hét fellépésen ez volt az első sikerük, míg az RB Leipzig legutóbbi négy BL-meccsét elveszítette.

A csoport másik összecsapásán a Paris Saint-Germain ugyancsak hamar, már a 8. percben vezetést szerzett az előző idényben finalista vendég Manchester City ellen. Az angoloknak ugyan volt lehetőségük az egyenlítésre, de a kapufa besegített a franciáknak. A második félidőben a nyáron a Barcelonától megszerzett Lionel Messi is eredményes volt. Az argentin sztárnak ez volt ez első gólja új csapatában.

PARIS, FRANCE - SEPTEMBER 28: Idrissa Gueye of Paris Saint-Germain scores their side's first goal past Ederson of Manchester City during the UEFA Champions League group A match between Paris Saint-Germain and Manchester City at Parc des Princes on September 28, 2021 in Paris, France. (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)
Idrissa Gueye megszerzi a PSG első gólját a Manchester City ellen (Shaun Botterill/Getty Images)

A PSG először győzte le a Cityt, korábban két döntetlenje és három veresége volt. A manchesteriek a BL-ben legutóbb 2019. április 9-én a Tottenhammel szemben maradtak alul vendégként - a győztes csapatot éppen a most PSG-s Mauricio Pochettino irányította -, azóta tíz idegenbeli fellépésén maradt veretlen (nyolc győzelem és két döntetlen).

A B jelű kvartettben a Liverpool biztosan nyert Portóban, és továbbra is hibátlan, míg a 29. perctől emberhátrányban játszó AC Milan nem tudta megtartani 1-0-ás előnyét a vendég Atlético Madriddal szemben, mert a 84. és a 97. percben is gólt kapott.

A C csoportban az Ajax után a Borussia Dortmund is győzött, így a négyes szétszakadt, a Besiktasnak és a Sporting CP-nek nincs pontja.

A D csoportban a legtöbb BL-meccsel (281) büszkélkedő Real Madrid az újonc Sheriff Tiraspolt fogadta, amelynek ez volt a második találkozója a főtáblán. A moldovai együttes a nyitókörben otthon 2-0-val kerekedett a Sahtar Donyeck fölé, most pedig az első félidő derekán megszerezte a vezetést. A szünetet követően fokozta a tempót a Real, és a végül büntetőből egyenlített a 64. percben. A Tiraspolnak volt egy les miatt videobíróval érvénytelenített találata, majd a 90. percben a vendégeké lett a slusszpoén: Sebastien Thill bődületes nagy gólt rúgott a jobb felső sarokba. A Real Madrid így nem tudta megszerezni a BL-ben a 100. hazai győzelmét.

A mérkőzése közvetítésének leirata

PSG–MANCHESTER CITY 0-0: A Mbappé, Messi, Neymar trióval támad a PSG a City ellen, a kapuban Donnarumma.

RB LEIPZIG–CLUB BRUGGE 0-0. Mindhárom magyar, Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik is szerepel a lipcsei kezdőcsapatban.

RB LEIPZIG–CLUB BRUGGE 1-0. A nagy formában lévő Nkunku góljával vezet a német csapat. Hosszasan vizsgálták a VAR-szobában, de a végső verdikt az, hogy nem volt les.

PSG–MANCHESTER CITY 0-0: Vörösben úszik a lelátó, a PSG ultrái pirotechnikai demonstrációt tartanak. Amennyire látványos, annyira tilalmas.

PSG–MANCHESTER CITY 1-0: Vezetnek a franciák, Idrissa Gueye találatával. Neymar eltörte a labdát, de az elefántcsontparti megoldotta.

FC PORTO–LIVERPOOL FC 0-1: Mohamed Szalah megszerezte a harmincadik BL-gólját. Mindössze két afrikai futballista jutott el korábban eddig, Didier Drogba és Samuel Eto'o.

AC MILAN–ATLÉTICO MADRID 1-0: Leao bevette Oblak kapuját, előnyben az AC Milan.

RB LEIPZIG–CLUB BRUGGE 1-1. Vanaken, aki az első játéknapon a PSG ellen is szerzett gólt, kiegyenlített.

REAL MADRID–SHERIFF 0-1: Az üzbég Jaksibajev fejesével vezet a moldovai csapat a Bernabéuban.

BORUSSIA DORTMUND–SPORTING CP 1-0: Megvan a németek vezető gólja is, az angol Jude Bellingham előkészítése után a holand Donyell Malen talált a kapuba.

RB LEIPZIG–CLUB BRUGGE 1-2: Meglepetésre a belgák megszerezték a vezetést Rits révén.

FC PORTO–LIVERPOOL FC 0-2: Sadio Mané gólja nagyon kényelmes helyzetbe hozta a Poolt.

REAL MADRID–SHERIFF 0-1: Eltelt tizenöt perc itt és a további öt pályán is a második félidőből, még sehol nem esett gól ebben a játékrészben.

REAL MADRID–SHERIFF 1-1: Vincícius Júniort kétszer is tizenegyesgyanús körülmények között szerelték. Az elsőnél még nem, a másodiknál már kapott büntetőt a Real Madrid. Karim Benzema belőtte, 1-1.

FC PORTO–LIVERPOOL FC 0-3: Mohamed Szalah a nap első kétgólosa.

REAL MADRID–SHERIFF 1-1: Bruno a kapuba spiccelte a vendégek második gólját, de a VAR elvette les miatt, okkal.

FC PORTO–LIVERPOOL FC 1-3: Mehdi Taremi szépített az este gólokban leggazdagabb mérkőzésén.

PSG–MANCHESTER CITY 2-0: Lehet, hogy Lionel Messitől nem láttunk sokat 75 percen keresztül, de aztán megindult, rúgott egy álomgólt, s lehet, hogy eldöntötte a mérkőzést.

FC PORTO–LIVERPOOL FC 1-5: Roberto Firminho öt perc alatt két gólt is rúgott.

REAL MADRID–SHERIFF 1-2: A luxemburgi légiós, Sébastien Thill elképesztően nagy gólt rúgott a 89. percben a tizenhatoson kívülről.

AC MILAN–ATLÉTICO MADRID 1-1: Antoine Griezmann góljával kiegyenlített a 29. perc óta emberelőnyben játszó Atlético.

AC MILAN–ATLÉTICO MADRID 1-2: Luís Suárez tizenegyből megnyerte a meccset.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló, keddi eredmények

A csoport:

Paris Saint-Germain–Manchester City 2-0

RB Leipzig–Club Brugge 1-2

Az állás: 1. Paris Saint-Germain 4 pont (3-1), 2. Club Brugge 4 (3-2), 3. Manchester City 3, 4. RB Leipzig 0

B csoport:

FC Porto–Liverpool FC 1-5

AC Milan–Atlético Madrid 1-2

Az állás: 1. Liverpool 6 pont, 2. Atlético Madrid 4, 3. FC Porto 1, 4. AC Milan 0

C csoport:

AFC Ajax–Besiktas 2-0

Borussia Dortmund–Sporting CP 1-0

Az állás: 1. Ajax 6 pont (7-1), 2. Borussia Dortmund 6 (3-1), 3. Besiktas 0 (1-4), 4. Sporting CP 0 (1-6)

D csoport:

Sahtar Donyeck–Internazionale 0-0

Real Madrid–Sheriff Tiraspol 1-2

Az állás: 1. Sheriff Tiraspol 6 pont, 2. Real Madrid 3, 3. Internazionale 1 (0-1), 4. Sahtar Donyeck 1 (0-2)

A csoportok első két helyezettje a nyolcaddöntőbe kerül, a harmadikok átkerülnek az Európa-ligába, ahol a nyolcaddöntőbe jutásért játszanak majd.