A "börtönben elszenvedett megaláztatásokért" 20,5 millió forint kártalanítást ítélt meg nem jogerősen a Pécsi Törvényszék a meszesi emberöléssel megvádolt három személynek. A felmentett vádlottak kevesellték az állam által felajánlott 10 milliós kártalanítást, ezért pereltek.
Zoom
F. Dénesnét 2009 januárjában ölték meg 28 késszúrással a pécsi Frankel Leó utcai laká­sában. A bűncselekményt ki­emelt sajtóérdeklődés kísérte, miután kiderült, hogy a körzeti orvos nem mindennapi hibát vétett. Dr. D. András ugyanis a halál okaként agyvérzést állapított meg. A rendőrséget az elhunyt elszállítása után, a patológiai intézetből értesítették, hogy az asszony testén huszonnyolc késszúrást találtak, így derült ki, hogy Kati néni rablógyilkosság áldozata lett.
Az áldozat családja a haláleset után kitakarította a lakást, ezért egyetlen nyom sem maradt, így a rendőrségnek esélye sincs arra, hogy megtalálja az igazi gyilkost. A súlyos szakmai hibát elkövető háziorvos megúszta egy figyelmeztetéssel, és kötelezték egy "tudását felfrissítő tanfolyam" elvégzésére.
– A halál okát kellett volna meghatároznom, amikor felfordítottam a holttestet, már jól látszottak a hátán a szúrások – nyilatkozta a gyilkosság után Hegedűs Géza patológus. Kati néni egyik családtagjának is feltűnt, hogy nem stimmel valami, meg is kérdezte a háziorvost, hogy normális-e agyvérzésnél, hogy két liter vér folyik ki, de az orvos erre nem tudott mit mondani. A vádlottak az egész eljárásban tagadtak, első fokon egy hamis tanúvallomás miatt ítélték őket életfogytiglani fegyházra.
A másodfokon eljáró Pécsi Ítélőtábla 2012 tavaszán bizonyítottság hiányában mentette fel a vádlottakat, mert a hamis tanú bevallotta, hogy hazudott, amikor azt állította, hogy hallotta, amint a vádlottak a gyilkosságról beszélgetnek. A táblabíróság a vádlottak felmentését azzal indokolta, hogy bűnösségükre az elsőfokú bíróság nem közvetlen bizonyítékok, hanem tanúvallomások alapján következtetett, az egyik tanú azonban visszavonta vallomását, a másiknak a szavahihetősége pedig megdőlt a másodfokú eljárásban.
Kovács Tímea bűnsegédként elkövetett emberölés miatt 1040 napot töltött előzetesben. Balogh Pétert emberöléssel vádolták meg, ő 627 napot volt börtönben, a lopással megvádolt Faragó Péter pedig 265 napot töltött előzetes letartóztatásban. A volt vádlottak még nem örülhetnek önfeledten a megnyert millióknak, mert az ítélet nem jogerős. Az ügyben elsőrendű vádlottként szereplő Tímeának első fokon 12,5, Baloghnak 5,5, Faragónak 2,5 millió forintot ítélt meg a Pécsi Törvényszék.
(Bors nyomán)