A jobbikos Vona Gábor és a fideszes Horváth László Dezső nagy csatáját hozta a kettes számú választókerület Heves megyében, végén pár száz szavazat volt a különbség. A fideszes Horváth 19 248-at (37,13%) szavazatot szerzett, a jobbikos politikus 18 590-et (35,86%). A "kormányváltóktól" dr. Sós Tamás a harmadik helyen 11460-at szavazatot kapott – a feldolgozottság állása 99,18 százalék.
A gyöngyösi választókerületben 2006-ban még magabiztosan, csaknem 19 százalékos fölénnyel nyert az MSZP-s Magda Sándor Tuzáné Takács Zsuzsannával, a Fidesz-KDNP jelöltjével szemben. 2010-re jelentősen megváltoztak az erőviszonyok: ebben a körzetben indult Vona Gábor, a Jobbik elnöke, aki 20 százalékot ért el, az MSZP korábbi képviselője, Magda Sándor pedig kikapott a Fidesz-KDNP-s Balázs Józseftől, aki 46 százalékkal nyerte meg a körzetet.
Korábban azt becsülték, ez lesz az a körzet, ahol jobbikos jelölt a legjobb eredményt érheti el: a korábbi gyöngyösi és pétervásárai választókerületből összegyúrt körzetben indult a gyöngyösi kötődésű Vona Gábor pártelnök, a most legnépszerűbb ellenzéki politikus. Fideszes és baloldali ellenfele, Horváth László, Sós Tamás egyaránt pétervásárai kötődésűek.
Horváth László régi motoros, 1990-ben az SZDSZ-ben kezdte a politizálást, ahonnan 1992-ben igazolt át a Fideszhez. Egyéniben 1998-ban és 2010-ben jutott be a parlamentbe, kétszer megyei listáról. Csak 1994 és 1998, illetve 2006 és 2010 között nem volt parlamenti képviselő. 2011 óta megyei kormánymegbízott is, és ő is tud harmonikázni, nemcsak Oszkó Péter. A Kormányváltás jelöltjeként vele szemben induló, MSZP-s Sós Tamás sem ma kezdte a szakmát: 2002 óta országgyűlési képviselő (kétszer egyéniben, 2010-ben az országos listáról jutott be).
A jobbikos Vona Gábor már nagyon korán elindította kampányát, néhány órára belebújt egy munkás bőrébe, idős néniket vitt a kórházba, piacon mérte a paradicsomot, Gyöngyöspatán pedig együtt kubikolt a cigány közmunkásokkal.
Ezt a Fidesz úgy próbálta ledolgozni, hogy aktivistái a gyöngyöspatai cigánytelepen osztottak tyúkokat. A Roma Sajtóközpont tudósítása szerint két gyöngyösi cigánytelepről is tömegesen szállították a szavazókat.
Az elérhető részvételi adatok szerint Pétervásárán 64,6 százalékos volt a legnagyobb részvételi arány, Gyöngyösön kicsit magasabb, van olyan szavazókör, ahol a választásra jogosultak 73,13 százaléka ment el szavazni.
(Index nyomán)