365.02
bux:
65384.6
2024. március 28. csütörtök Gedeon, Johanna
Tokmac Nguen (j), a Ferencváros és Ondrej Kolár, a Slavia Praha kapusa (b) a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában játszott mérkőzésen a Groupama Arénában 2021. augusztus 4-én.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Kétgólos előnyt szerzett a Ferencváros a Slavia ellen

A Ferencváros – egy öngóllal és egy tizenegyesből lőtt találattal – 2–0-ra legyőzte a Slavia Prahát a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában. Visszavágó jövő kedden.

A Ferencváros a cseh bajnok Slavia Praha ellen játszik a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójában. Ez az első mérkőzés, visszavágó a jövő héten kedden.

A zöld-fehérek kezdő csapata: Dibusz – Wingo, Blazic, S. Mmaee, Civic – Laidouni, Haratin – Tokmac Nguen, Zachariassen, Uzuni – R. Mmaee. A prágaiaké: Kolár – Masopust, Kacharaba, Zima, Dorley – Bah, Sevcík, Holes, Stanciu, Plavsic – Kuchta.

Nagyjából háromnegyed ház lehet a Groupama Arénában, nagyszerű a hangulat. AS nézők elénekelték a csapatnak a Himnuszt. A Ferencváros mezőnyjátékosai között, a kezdő tizenegyet tekintve, nincs magyar futballista.

Vendégszurkolók, az UEFA szabályai alapján, nincsenek.

Az első öt percben a csehek birtokolják többet a labdát, uralják a játékot.

A Ferencváros éledezik, de kapura egyelőre nem veszélyes.

A román Stanciut ápolták, miután nekirohant Myrto Uzuni vállának.

Öt percel később a válogatott Sevcik rúgást kapott a bokájára, elfagyasztották a sérült részt, megpróbálkozott a játékkal.

Haratin másodszor hibázott, ezúttal elpasszolta a labdát, aztán szabálytalankodott. A csehek 22 méterre a kaputól szabadrúgást kaptak, Dibusz Dénes könnyedén fogta.

A 24. percben Kuchta egyedül kiugorhatott volna Zachariassen rossz hátrapassza után, Laidouni hátraért, szerelt.

A csehek cseréltek, Sevcik lába nem bírta tovább, az elefántcsontparti Traoré került a pályára.

Blazic sárga lapot kapott.

A 29. percben Stanciu gyönyörű cselt csinált, majd nagyon éles szögből, de pontosan lőtt, Dibusz Dénes nagyszerű reflexszel hárított.

Stanciu lövését védte Dibusz.

A 39. percben Uzuni passzából Tokmac tiszta helyzetből, 12 méterről lőhetett, de eltörte a labdát.

Hihetetlen góllal szerzett vezetést a Ferencváros: Kacsaraba haza akarta adni becsúszva a labdát a tizenhatoson kívülről, a labda egyszerűen átpattant Kolar kapus lábán. 1-0 a Ferencvárosnak.

Az első félidő hosszabbításában Uzuni szabadrúgását védte Kolar.

Vége az első félidőnek, 1-0.

A második félidő negyedik percében Uzuni rávezette a labdát Kacsarabára, aki felrúgta a tizenhatoson belül. Jesus Gil Manzano befújta a jogos büntetőt, Haratin pedig gólra váltotta, 2-0.

Tokmac egyedül mehetett a kapura, lőtt, de Kolár lábbal védett. Óriási helyzet volt. Nem túlzás: a legnagyobb eddig a mérkőzésen.

Az 59. percben Myrto Uzuni ívelt szabadrúgását Sami Mmaee a kapu fölé fejelte.

Uzuni ezúttal a jobb oldalon tört be a tizenhatosra, de lecsúszott a labda a lábáról.

A csereként beállt Ivan Schranz lövését nagy bravúrral védte Dibusz Dénes.

Peter Stöger a 76. percben cserélt először Stjepan Loncar állt be Ryan Mmaee helyére.

Egy távoli lövés után Civicen megpattant a labda, a jobb kapufa „hárított”.

Zubkov és Botka Endre állt be, Zachariassen és Civic lement.

Megy az idő, támadgat a Slavia, de csak támadgat.

Kovacevic váltotta az utolsó pillanatokra Tokmacot.

Vége! 2-0.

Eredmények, BL-selejtező, 3. forduló, első mérkőzések

Dinamo Zagreb (horvát)-Legia Warszawa (lengyel) 1-1 (0-0)

Ferencvárosi TC-Slavia Praha (cseh) 2-0 (1-0)

Szpartak Moszkva (orosz)-Benfica (portugál) 0-2 (0-0)

Olimpiakosz (görög)-PFC Ludogorec (bolgár) 1-1 (0-0)

Crvena zvezda (szerb)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 1-1 (1-1)

CFR Cluj (román)-Young Boys (svájci) 1-1 (1-0)

KRC Genk (belga)-Sahtar Donyeck (ukrán) 1-2 (1-2)

PSV Eindhoven (holland)-FC Midtjylland (dán) 3-0 (3-0)

Malmö FF (svéd)-Rangers FC (skót) 2-1 (0-0)

Sparta Praha (cseh)-AS Monaco FC (francia) 0-2 (0-1)

Címlapról ajánljuk
Kis-Benedek József az Arénában: a moszkvai merényletet nem csak az Iszlám Állam szervezte

Az Iszlám Állam mellett ukrán katonai hírszerzést sejti a 137 ember halálát követelő múlt pénteki terrortámadás mögött Kis-Benedek József biztonságpolitikai szakértő, címzetes egyetemi tanár, az MTA doktora. Az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt arról is, hogy folyamatosan erősödik az együttműködés Irán, Oroszország és Kína között, és részletesen szólt arról is, hogy miért fontos az izraeli miniszterelnöknek, hogy háborúzzon a gázai övezetben, és kik támogatják ebben.

MNB: megnőtt a forint inflációra gyakorolt hatása

A korábban vártnál mérsékeltebb növekedés, alacsonyabb, de az év közben kissé emelkedő infláció vár a magyar gazdaságra az idén – derül ki a Magyar Nemzeti Bank inflációs jelentéséből, amely 2025-re vetíti előre a 3 százalékos inflációs cél elérését.