Nyitókép: TASR/Michal Svítok

Spanyolország 5–0-ra megverte Szlovákiát a labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének utolsó, harmadik fordulójában, ezzel a Lengyelországot legyőző Svédország mögött az E-csoport második helyezettjeként bejutott a legjobb 16 közé, és készülhet a Horvátország elleni koppenhágai nyolcaddöntőre.

Eredmény, csoportkör, 3. (utolsó) forduló, E csoport
Spanyolország-Szlovákia 5-0 (2-0)
Sevilla, La Cartuja Stadion, 11 204 néző, v.: Björn Kuipers (holland)
gólszerzők: Dubravka (30. – öngól), Laporte (45+3.), Sarabia (56.), F. Torres (67.), Kucka (71. – öngól)
sárga lap: Busquets (39.), Jordi Alba (60.), illetve Duda (12.), Skriniar (94.)

hirdetes_300x300

A spanyolok már az első percekben magukhoz ragadták a kezdeményezést, és alig több mint tíz perc játék után rögtön nagy gólszerzési lehetőséghez jutottak, ám a Koke megrúgásáért megítélt tizenegyest Álvaro Morata kihagyta. Az előző, lengyelek elleni meccsen Gerard Moreno rontott büntetőt.

Szűk húsz perccel később nem mindennapi jelenetnek lehettek szemtanúi a sevillai La Cartuja Stadion nézői: Sarabia lövése után a lécről jó magasra felperdülő, majd onnan lehulló labdát a meccs addigi pozitív hőse, Martín Dubravka beütötte a saját kapujába. Talán a nap zavarhatta meg a Newcastle United kapusát, bár erre a potyára még az sem lehet mentség. Ez volt az idei Eb-n a hetedik öngól, és a harmadik, amely kapus nevéhez köthető.

Az első félidő végén az Európa-bajnokság előtt honosított Aymeric Laporte fejesével a spanyol csapat megduplázta az előnyét, majd a szünet után beindult a henger, Sarabia és a csereként beálló Ferran Torres is betalált. Aztán Juraj Kucka is a saját kapujába Pau Torres fejesét követően, így alakult ki a 71. percben az 5–0-s végeredmény.

Spanyolország a lengyeleket legyőző svédek mögött csoportmásodikként végzett, így a D-csoportban második helyen végző horvátokkal játszik majd Koppenhágában a legjobb 16 között. Szlovákia kiesett (akárcsak Lengyelország), mert a hárompontos csoportharmadikak közti összevetésben neki a legrosszabb a gólkülönbsége (2–7).