Drága cégek

2021. május 5., szerda, Pénz, piac, vállalkozás

A Romániában bejegyzett vagy innen indult legdrágább cégek listáját a New York-i tőzsdén nemrég 35 milliárd dollár értékkel jegyzett UiPath vezeti.

A robotikában érdekelt technológiai céget a leginkább fogadóirodaként ismert, ám szintén a technológiai iparban érdekelt Superbet követi 1,5 milliárd euróval, ám elemzők szerint értéke hamarosan megduplázódhat. Az eMag üzletlánc is hasonló mértékben növekszik, a 80 százalékban a dél-afrikai NASPERS befektetői társaság által birtokolt cég értéke hamarosan elérheti a 3 milliárd eurót. Továbbá a Talpeș család által birtokolt Bitdefender (IT) 2 milliárdot, a FintechOS 240 milliót, a TypingDNA, az Aurachain 200–200 millió eurót ér.

Hozzászólások
Támogassa a Háromszéket! Önnek is fontos, hogy megbízható, hiteles forrásból tájékozódjék? Szeret elemzéseket, véleményanyagokat olvasni? Jobban meg akarja ismerni Székelyföld múltját, természeti, kulturális értékeit? Szívesen olvas a háromszéki művelődési életről, új könyvekről, színházi előadásokról? Szereti az alkotó emberekkel, vállalkozókkal, pedagógusokkal, sportolókkal készült interjúkat? A Háromszék napilapnál azért dolgozunk, hogy tartalmas olvasmányokat kínáljunk Önnek.
Ha Önnek is fontos a Háromszék, kérjük, adományával támogassa lapunk internetes kiadását.
Szavazás
Részt kíván-e venni a június 9-i európai parlamenti választásokon?









eredmények
szavazatok száma 1452
szavazógép
2021-05-05: Pénz, piac, vállalkozás - :

Élelmiszer-kiskereskedelem

Tavaly 130 milliárdos forgalom valósult meg az élelmiszer-kiskereskedelemben, ez az érték egy évvel korábban 118 milliárd lej volt. A KeysFin felmérése szerint a növekedés a járvány első időszakában tapsztalt lakossági felhalmozásnak, illetve az e-kereskedelem hatásának köszönhető.
2021-05-05: Belföld - :

A nyelvoktatás gondjaira figyelmeztetnek

Aggasztónak tartja a magyar nyolcadikos diákok román nyelv és irodalomból elért próbavizsga-eredményeit a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége (RMPSZ) – tudatja a szervezet tegnapi közleményében. Az összesített eredmények vizsgálata alapján ugyanis kiderült, hogy különösen a nyelvi szempontból izolált környezetben, tömbmegyékben vagy többségében magyar lakosságú vidékeken működő tanintézményekben 40 százaléknál is alacsonyabb átmenési arányt jegyeztek.