Labdarúgás, 2. LigaElőször nyert a rájátszásban az FK Csíkszereda

2021. április 26., hétfő, Sport

A másodosztályú labdarúgó-bajnokság felsőházi rájátszásában szereplő FK Csíkszereda megtörte négy mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatát. Valentin Suciu csapata egy döntetlen és három vereség után, a Temesvári Politehnica vendégeként gyűjtötte be a három pontot.

• Fotó: Leczki József
    Fotó: Leczki József

Az első félidőben kevés lehetőséget hoztak össze a csapatok, sőt, a temesvári együttes a mérkőzésen egyetlen komolyabb helyzetet dolgozott ki, a 7. percben Petre Ivanovici 25 méterről elvégzett szabadrúgását Gyenge Szilárd hárította, a piros-fekete mezes védők pedig szögletre mentettek. A csíkszeredai együttes az első gólszerzési esélyét értékesítette, a 14. percben Soufiane Jebari jobb oldali beadását Marvin Schieb továbbította Hindrich Ottó hálójába (0–1). A 24 éves támadó korábbi csapata ellen volt eredményes. Szervezetten játszott az FK Csíkszereda, a temesvári támadások nem jelentettek veszélyt, a házigazdák pontatlanok voltak, ami rányomta bélyegét a játékra, így eseménytelenül teltek a percek.

A második félidőben Jebari veszélyeztetett először, a 49. percben eleresztett távoli lövését Hindrich szögletre tolta. A temesvári gárda edzője, Dan Alexa több cserével próbálta felpörgetni a támadájátékot, azonban a csíki védelem hatékonynak bizonyult, a Temesvár egyáltalán nem jelentett veszélyt Gyenge kapujára. Végül a Csíkszereda megérdemelten tartotta meg előnyét, így megszerezte első győzelmét a felsőházi rájátszásban. A március végi Slatina elleni győzelem óta először nyert Valentin Suciu legénysége, viszont idegenben fél éve nem veszített meccset, legutóbb október 24-én a Bukaresti Metaloglobus vendégeként kapott ki, azóta minden kiszállásáról legalább egy pontot szerzett, négy győzelem és öt döntetlen a mérlege.