bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita

Újabb éremmel és minden idők legjobb szereplésével zártak a magyar korcsolyázók

Kettős magyar sikerrel zárult a férfi 1000 méteres szám és az egyéni összetett is a dordrechti rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokságon. A Liu-fivérek vezetésével a magyar küldöttség minden idők legeredményesebb szereplésével - három arannyal és három ezüsttel - az éremtáblázat második helyén zárt.

Az már szombaton biztossá vált, hogy a magyarok felülmúlják a bő egy hónappal ezelőtti Európa-bajnoki szereplést, mert Liu Shaoang 500 méteren rajt-cél győzelmet aratott, ezzel a szakág második magyar világbajnoka lett bátyja, Liu Shaolin Sándor után.

Korábban 1500 méteren Liu Shaolin Sándor a negyedik, Liu Shaoang a hetedik helyen végzett, utóbbi kicsúszása után nem kerülhetett előrébb.

A vasárnap délutáni program magyar is éremesőt hozott: 1000 méteren Liu Shaolin Sándor nyert Liu Shaoang előtt, a 3000 méteres szuperdöntő után pedig a fiatalabbik testvér lett az összetett aranyérmes, bátyja pedig a második. Más kérdés, hogy Liu Shaolin Sándor a nagy kavarodásban elszámolta magát, ezért sem sikerült megelőznie a pontversenyben öccsét.

A váltóban ezüstérmes lett a magyar csapat a házigazda hollandok mögött, igaz, ehhez kellett a másodikként célba érő oroszok kizárása is. A magyarok sokáig a második helyen haladtak, azonban az olaszok bukása után az Eb-hez hasonlóan Burján Csaba csúszott ki, ezzel nem maradt esély a győzelemre.

A nőknél a holland Suzanne Schulting tarolt: 500, 1000 és 1500 méteren, illetve az összetettben és a váltó tagjaként is első lett, a legjobb magyar egyéni eredmény Jászapáti Petra hetedik helye 1000 méteren. A váltóban a magyar csapat hatodik lett.

Az éremtáblázaton Hollandia fölényesen végzett az élen a magyarok előtt, ugyanakkor a házigazdákon és a magyar válogatotton kívül egyetlen nemzet sem szerzett egynél több aranyat.

A járványhelyzet miatt hiányzott a vb-ről számos ázsiai ország, a többi között a sportágban egyaránt nagyhatalomnak számító Kína és Dél-Korea.

A magyar short trackesek szezonja a hétvégén a hazai klubok rangsorát meghatározó országos bajnoksággal zárul, majd néhány hét pihenő után a legjobbak már elsősorban a jövő februári pekingi olimpiára készülhetnek.