A Dunántúlon egyre nagyobb területen felszakadozik, csökken a felhőzet, kisüt a nap, másutt ugyanakkor jobbára erősen felhős vagy borult marad az ég. Az Alföldön, északkeleten, illetve a délelőtti órákig a Dunántúl délkeleti részén is váltakozó intenzitású havazásra számíthatunk. A több helyen erős lökésekkel kísért északi, északnyugati szél hófúvást okozhat. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában +1 és ľ4 fok között várható, de az északkeleti határ közelében ennél egy-két fokkal hidegebb is lehet. Késő estére többnyire –3 és –8 fok közé közé hűl le a levegő, azonban a derült, vastag hóval borított területeken hidegebb lesz. A középpontjával tőlünk délre elvonuló mediterrán ciklon csapadékzónája fokozatosan a Kárpát-medence keleti része fölé helyeződik, ezért szombaton napközben már elsősorban az Alföldön várható havazás.
Figyelmeztető előrejelzés van érvényben Magyarország területén szombat éjfélig: Zalában és Somogyban narancssárga riasztás van érvényben, 11 megyében (Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Békés, Csongrád, Bács-Kiskun, Tolna, Baranya, Veszprém, Vas) pedig citromsárga.
Lassanként a Dunántúl déli területein megszűnik havazás, míg az Alföldön és északkeleten további általában gyenge, közepes intenzitású havazás várható. Ma éjfélig ezeken a területen (kelet felé növekedve) további 3-10 cm hó valószínű, Szabolcs megyében azonban 10 cm feletti friss hó is hullhat.
Zala és Somogy megye nyugati részén (kisebb területen) az erős (majdnem 50 km/h-s) északi szél a vastagabban hóval fedett területeken a nap első felében még erősebb hófúvást okozhat. A keleti megyékben várhatóan a késő esti órákig a hóréteg növekedésével az erős szélben szintén (nagyobbrészt gyenge) hófúvásra lehet számítani.
Hidegfronti hatással számoljanak az arra érzékenyek. Sokaknál előfordulhat fejfájás, migrén, fáradékonyság, ingerlékenység, illetve szédülés. Ingadozhat a vérnyomás. Erősödhetnek a reumatikus, valamint ízületi fájdalmak. Nőhet a reakcióidő.