A Fidesz szóvivője szerint Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök harcot hirdetett, a magyarok azonban nem akarnak harcolni. Így kommentálta Zsigó Róbert csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján, hogy a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke szerdán kijelentette: itt az ideje megvívni az eredeti értelemben vett kulturkampfot.
Gyurcsány egy szerdai konferencián harcot hirdetett, az első sorban pedig ott tapsoltak a Gyurcsány-korszak tagjai, mások mellett Magyar Bálint volt szabad demokrata művelődési és közoktatási miniszter, az MSZP-s Hiller István egykori oktatási és kulturális miniszter és Bozóki András, az első Gyurcsány-kormány nemzeti kulturális örökség minisztere – mondta a Fidesz szóvivője.
Zsigó szerint a volt kormányfő nem érti, hogy a magyarok nem akarnak harcolni, ők nyugodtan akarnak élni, gyermeket nevelni, fenntartani az otthonukat és dolgozni, amiből meg szeretnének élni, nem pedig belerokkanni mindebbe, mint a Gyurcsány-korszakban.
„A magyarok nem kérnek Gyurcsány gyűlölettel teli harcából és az újabb Gyurcsány-korszakból sem. Nem kell nekik többé minden idők legkorruptabb és legkártékonyabb kormányzása, amikor mindig csak az ő terheiket növelték” – fogalmazott a Fidesz szóvivője.
Gyakorlatilag „kapituláltak” a baloldalon Gyurcsány Ferenc előtt, és elismerték, hogy még mindig a kormányfő mutatja az irányt, mondta Gulyás Gergely fideszes képviselő szerda este. Kocsis Máté szerint a baloldal hónapok óta Gyurcsány Ferenc kottájából játszik. A Fidesz kommunikációs igazgatója a baloldali összeborulás kapcsán január 20-án azt mondta: Mesterházy Attila MSZP-elnöknek a pártja és a baloldal megújítására tett „tiszteletre méltó kísérlete nem sikerült”.
Ismert, január 14-én létrejött a balliberális ellenzéki összeborulás, amelyben részt vesz az MSZP, az Együtt–PM, a Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalíció és a Liberálisok. Azt, hogy Mesterházy Attila lesz a miniszterelnök-jelölt, Gyurcsány jelentette be. Egyértelmű, hogy „kényszer- és nem szerelemházasságról beszélhetünk” – mondta el az MNO-nak Kiszelly Zoltán politológus a megállapodásról. Nagy Attila Tibor szerint olyan megosztó személyiségek szerepelnek egyből a lista élén, mint Gyurcsány Ferenc, aki önmagában is elég komoly támadási felületet adhat.
A Fidesz szóvivője szerint a 2010 előtti Gyurcsány-korszak nem tudásalapú, hanem segélyalapú társadalmat épített, tömegeket ítélt munkanélküliségre, segélyre. Zsigó így reagált arra, hogy a baloldali ellenzék pártjai bejelentették, kormányra jutva azonnal visszaállítanák a 18 éves korig tartó tankötelezettséget és a tankönyvpiac korábbi rendjét.
Zsigó emlékeztetett a kormány szerdán bejelentett diplomamentő programjára is, amely azok nyelvtanulását támogatja hárommilliárd forintból, akiknek csak a nyelvvizsga hiányzik a diplomához. Erre szerinte azért van szükség, mert a Gyurcsány-korszak oktatási rendszere nem tudta őket megtanítani egyetlen idegen nyelvre sem. A Gyurcsány-korszakban iskolákat zártak be, pedagógusokat tettek utcára, csökkentették a tanári fizetéseket, és eltörölték a Nemzeti alaptantervet – sorolta a kormánypárt szóvivője.
Ezzel szemben a Fidesz-kormány talpra állította az oktatást, a pedagógusoknak a rendszerváltás óta a legnagyobb béremelési programot indította el, a hátrányos helyzetű gyermekeket pedig ingyenes étkeztetéssel, ingyenes tankönyvvel, szociális üdültetéssel és kormányzati ösztöndíjjal segíti – emelte ki Zsigó.