Gulyás a Fidesz fórumsorozatán kiemelte: a rendszerváltás óta először lehet lehetősége egy jobbközép kormánynak, hogy két cikluson át kormányozzon. Utalva a 2002-es választási vereségre, úgy fogalmazott: legyen az figyelmeztető jel, akármennyire is jól állnak a közvélemény-kutatások szerint.
Felidézte, hogy 2006 és 2010 között 6 százalékkal csökkent a gazdaság, miközben a környező államokban 7-10 százalékos bővülés volt. 2010-ben fenntarthatatlan államháztartást és nyugdíjrendszert örököltek – mutatott rá, hozzátéve: az elmúlt négy évben, ha szerények is, de vannak eredmények, és az irány jó.
Sikerült 250 ezer új munkahelyet teremteni, és nagyon fontos előrelépés, hogy a közmunkaprogramon keresztül olyanokat sikerült visszavezetni a munka világába, akik évek óta nem dolgoztak. Öröklött probléma volt a devizahitelek kérdése, amiben 350 ezer családnak segített a kormány. Ha a mostani kabinet kap felhatalmazást, akkor biztos, hogy a devizahiteleket meg fogja szüntetni és ki fogja vezetni a piacról – szögezte le Gulyás Gergely. A problémát a szocialisták állították elő, és a mostani kormány az, amelyik megoldja – mutatott rá.
Fónagy János parlamenti államtitkár, a Hegyvidék Fidesz–KDNP-jelöltje megerősítette, pénteken a frakciószövetség ülésén döntenek a rezsicsökkentés harmadik üteméről.
Zsigó Róbert a dombóvári Szent Orsolya Iskolaközpontban megtartott fórumán hangsúlyozta a rezsicsökkentés eredményeit, melyek kapcsán rávilágított: 240 milliárd forintot hagyott a rezsicsökkentés a magyar családoknál, és még vannak tartalékok.
A rezsimérséklésre egyebek között azért volt szükség, mert a Gyurcsány-kormány minden kontroll nélkül hárította át az áremeléseket a családokra – mondta Varga Mihály egy keddi fórumon.
A rezsifórumok egyik célja, hogy a választók számára is kiderüljön: a baloldal hónapok óta Gyurcsány Ferenc kottájából játszik – jelentette ki Kocsis Máté hétfőn Karcagon.
Eddig kilenc szolgáltatást érintett a kormány által bevezetett rezsicsökkentés, a díjak további mérséklésére irányuló munka azonban korántsem fejeződött be – közölte Pintér Sándor a témában tartott fórumon január 20-án a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kisvárdán.
A rezsicsökkentés lépéseinek krónikájáért kattintson ide.
Rámutatott, a külföldi tulajdonú közműcégek az 1996-os privatizáció óta 1040 milliárd forint nyereséget vittek ki az országból. „Ezt próbáljuk most visszavenni, illetve befolyást szerezni abban, hogy a magyar embereknek megfizethetővé tegyük a rezsit” – mondta a politikus. Utalt arra: 2013-ban a kormány két lépcsőben húsz százalékkal csökkentette a gáz, a távhő és az áram árát, tíz százalékkal pedig a víz, a szippantottszennyvíz-szolgáltatás, a PB-gáz és a hulladékszállítás díjait.
A Fidesz-frakció január 24-ei frakcióülésén arról dönt, hogy mekkora csökkentést lehet végrehajtani a gáz, az áram és a távhő árán – mondta. A szóvivő úgy vélte: nem véletlen, hogy a rezsicsökkentést az Európai Parlamentből ért támadások mellé felsorakozott a magyar baloldal, mert „az ő kormányzásuk idején jobb volt közműszolgáltatónak lenni, mint most”. Néhány gazdasági érdekcsoportnak megér némi támogatást, hogy a következő választáson a baloldal nyerjen és visszacsinálja a rezsicsökkentést – mondta.
A fórumon, amelyen részt vett Potápi Árpád János, a Fidesz bonyhád–dombóvári országgyűlési képviselőjelöltje és Patay Vilmos, a térség jelenlegi fideszes országgyűlési képviselője, a szóvivő hangoztatta: az árpilis 6-i választás valódi tétje, hogy „visszatér-e a Gyurcsány-korszak és újra kiszolgálják a külföldi érdekeket”.
A magyar emberek is a rezsicsökkentés mellé álltak, amit jól mutat, hogy egyre többen jelentkeznek a Magyar Csapatba, a kezdeményezésnek mára 27 ezer tagja van – ezt Kocsis Máté, a Fidesz kommunikációs igazgatója mondta korábban. Kiemelte, azért kell kiállni amellett, hogy csökkenjenek az emberek terhei, mert – mint fogalmazott – az új Gyurcsány-koalíció eltörölné a mérséklést.
A Fidesz rezsigyűlésein személyesen lehet jelentkezni Fidesz-aktivistának.