370.03
bux:
65561.09
2024. április 19. péntek Emma
Máthé Dominik (k) a férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének második fordulójának A csoportjában játszott Magyarország - Urugay mérkőzésen Kairóban 2021. január 17-én.
Nyitókép: Máthé Dominik (k) a férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének második fordulójában játszott Magyarország - Urugay mérkőzésen Kairóban 2021. január 17-én. MTI/EPA/AFP pool

Nagyon magabiztos játékkal remek magyar kézilabda-siker a világbajnokságon

A magyar férfi kézilabda-válogatott a lengyelek 30-26-os legyőzésével bejutott a negyeddöntőbe egy egyiptomi világbajnokságon, méghozzá százszázalékos eddigi teljesítménnyel.

A csoportban a spanyolok korábban 38-23-ra legyőzték az uruguayiakat

Lengyel átlövéssel (Tomasz Gębala) indult a mérkőzés, 0-1, majd Mikler kivédett egy hetest.

Szita Zoltán a második lövéséből már a kapuba talált, 1-1.

Lékai Máté emberhártányból fordított, majd Rosta Miklós is elszaladt, 3-1. Emberhátrányban lőttünk három gólt!

Tomasz Gębala szépített, 3-2. Nehéz mit kezdeni a 212 centijével, meg az erejével.

Lékai megint elindult, 4-2.

Tomasz Gębala egymaga tartja meccsben a lengyeleket, 4-3.

Máthé Dominik válaszolt, 5-3. Jobb, mint 71 százalékos a mutatója a vb-n.

A testvér, Maciej Gębala is gólt szerzett, 5-4.

Eladott magyar labda, az egyenlítésért támadnak a lengyelek. Eddig óriási rohanás van.

A balszélső Krajewski kiegyenlített, de Lékai harmadszor is jól indult, 6-5.

Aztán még egyszer ő, 4/4-nél tat. 7-5.

Pilitowski átlövésből szépített, 7-6.

Bánhidi kaphatott volna hetest, de csak szabaddobás. Aztán meg gól, mert helyzetbe került, s kíméletlenül bedobta, 8-6.

Pedro Rodriguez a jobb szélről lő gólt, először három gól az előny, 9-6.

Przybylski ötperces lengyel gólcsendet tört meg, 9-7.

Morawski, a lengyel kapus kétszer is bravúrral védett, viszonylag régen nem dobtunk gólt, de kétgólos előnynél tartunk. Lengyel időkérés.

Bodó Richard gyorsan kihasznált egy emberelőnyt, 10-7.

Tomasz Gębala lövése után videóztak, nem volt benne a labda, mi jövünk.

Lékai talpról lőtt gólt, 11-7, majd a passza után Rosta gólja, 12-7.

Rosta Miklós is nagyot játszik, 13-7.

Sićko szépített, 13-8.

Lékai világklasszis, 14-8. írjuk le még egyszer, kis módosítással: Lékai világklasszis, 15-8. Egyetlen góllal dobott kevesebbet, mint az egész lengyel csapat.

Egy-egy gól mindkét oldalon, a miénket Rosta dobta, 16-9. Maciej Gębala szépített, 16-10.

Magyar támadással zárult a félidő, eladtuk a labdát, soha nem legyen nagyobb baj, 16-10 az első félidő vége.

Indul a második menet.

Bóka Bendegúz szélsőgóllal nyitott, 17-10.

Walczak szépített, 17-11, szerencsés gól volt. Szitáé nem, 18-11.

Lékai üreskapus gólt dobott Bánhidi szerelése után, 19-11.

Máté Dominik hibázott, Krajewski elszaladt, szépített, 19-12.

Lékai hetest harcolt ki, Máté finoman bepattintotta, 20-12.

Sićko emberelőnyből (valójában kettős emberelőnyből) gólt dobott, de Bóka visszaállította a különbséget, 21-13.

Mikler Roland újabb bravúrja, 40 százalék körül véd.

Olejniczakkal most nem bírt, 21-14. Bánhidi beforgatta az emberét, 22-14.

Olejniczak újra, 22-15.

Máthé Dominik hetesből eredményes, 23-15. A 42. percben járunk.

Moryto első góljával 23-16. De Máthé most akcióból is gólt lő., 24-16

Tomasz Gębala következett, 24-17. Kihagyott magyar helyzetek után Szymon Sićko bombázott, 24-18.

Kellene egy magyar gól. Moryto góljával már „csak” öt gól az előny, 24-19.

Szerencsére Pedro a szélről eredményes, 25-19. Nagyon kellett.

Maciej Gębala ötre felhozta az övéit, de Bodó bebombázta a labdát a kapuba, 26-20.

Szymon Sićko gólt lőtt, Bánhidi hetest harcolt ki. Máthé belőtte, 27-21.

Kilenc perc, hat gól.

Már hét, s csak hét perc, Máthé Dominik bombázott. 28-21.

Szép lengyel kombináció után Krajewski góljával 28-22.

Hetest kapnak a lengyelek, a másodikat a meccset. Krajewski 28-23-ra alakítja az állást. Molyta 28-24-re, kezd fogyni az előny, de az idő is.

Pedro eldöntötte, 29-24.

Olejniczak szépít, 29-25, egy perc van. Bánhidinak végre sikerült, 30-25.

A magyar válogatott a negyeddöntőben, méghozzá százszázalékos eddigi teljesítménnyel.

A vége 30-26, szinte végig vezetve