bux:
65674.48
2024. április 19. péntek Emma

Néhány másodpercen múlt a nagy bravúr: Juventus–FTC 2-1

A Ferencváros a 92. percben kapott góllal veszített Torinóban, a Juventus elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen Uzuni gólját Ronaldo kieghyenlítette még az első félidőben, majd a meccs utolsó kapura menő labdájával nyertek az olaszok.

Már a középkezdés után látszott, hogy a magyar bajnok kifejezetten bátor futballra készült, ugyanis még egy perc sem telt el, amikor Nguen egy távoli lövéssel próbálkozott, így a kapusok közül elsőként Szczesnynek akadt dolga. Amikor a Juventus már a saját térfelén letámadta a Ferencváros labdarúgóit, akkor gondot okozott a labdakihozatal, de ha kicsit visszább húzódtak a Zebrák, a zöld-fehérek is gond nélkül eljutottak az ellenfél kapujáig. Dibusznak először 14 perc után kellett nagyot védenie Dybala próbálkozásánál. Bár a torinóiak enyhe mezőnyfölényben futballoztak, a magyarok nem adták fel a támadásvezetés lehetőségét, labdaszerzés után mindig megindultak előre, egy ilyen gyors kontra végén az idei csoportkörben először vezetést is szereztek.

A Juventus hátrányban is csak meddő fölényben játszott, az FTC kontrái pedig továbbra is veszélyesek maradtak, egyszer Zubkov jó helyzetből lőhetett 20 méterről, de a védőt találta el, másik alkalommal pedig Nguen rossz labdaátvétele akadályozta meg a nagy helyzet kialakulását. Ronaldo egy jól eltalált lövéssel ugyan egyenlített, de a Ferencvárost ez sem vetette vissza, rögtön utána ígéretes lövőhelyzete akadt Zubkovnak és Heisternek is, azonban mindketten a bevetődő védőt találták el. A szünet előtti percekben kissé beszorult a Ferencváros, ám nem kapott gólt.

A térfélcserét követően is a torinóiak játszottak fölényben, de ekkor már a magyar csapatnak kevesebb ereje maradt ellenakciókra, egyre kevésbé tudta megtartani a labdát az agresszív hazai letámadás miatt. A Dibusz kapujára nehezedő nyomást jelezte, hogy Bernardeschi 17 méterről a bal kapufát találta el, nem sokkal később viszont a Ferencvárosnak ismét volt egy gyors kontrája, melynek végén megint egy utolsó pillanatban becsúszó védő mentett. Az utolsó húsz percbe lépve Ronaldo rontott ziccerben, pedig már kicselezte Dibuszt is, de a magyar kapus végül bravúrral mentett. Ahogy fogyott az idő, egyre idegesebbé vált a Juventus, a vendégvédelem pedig megőrizte stabilitását, így a jóval esélyesebb olasz együttes csak szórványosan tudott veszélyeztetni. Amikor már úgy tűnt, a Ferencváros óriási bravúrt végrehajtva ponttal távozhat az Allianz Stadionból, Morata fejese és Dibusz szerencsétlen mentési kísérlete a Juventus javára döntötte el a meccset, pedig a Ferencváros pontszerzése korántsem lett volna érdemtelen.

Percről percre tudósításunk itt olvasható:

A kezdőcsapatok. Juventus: Szczesny – Cuadrado, Danilo, De Ligt, Alex Sandro – McKennie, Bentancur, Arthur, Bernardeschi – Dybala, Cristiano Ronaldo. FTC: Dibusz – Blazic, Frimpong, Dvali– Lovrencsics G., Sigér D., Somália, Heister – Zubkov, Uzuni, Tokmac.

Tokmac-lövéssel indult a mérkőzés, azóta a Juvénél van többet a labda.

Eközben más pályákon: Lazio–Zenit 1-0 (Immobile), Manchester United–Basaksehir 1-0 (Bruno Fernandes)

Lovrencsics jó labdaszerzés után lőtt, szöglet lett.

Dybala 12 méteres lövését Dibusz szépen védte.

Eközben más pályákon: PSG–RB Leipzig 1-0 (Neymar, 11-esből)

A 19. percben Uzuni labdájáért Tokmac megharcolt, elment a jobbösszekötő helyén, majd beadott. Labdája Alex Sandróról felpörgött, s a Cuadradót megelőző Uzuni a kapuba lőtt. Juventus–Ferencváros 0-1.

Eközben más pályákon: Manchester United–Basaksehir 2-0 (Bruno Fernandes)

A Ferencváros továbbra is nagyon fegyelmezetten játszik, s ügyesen kontrázik. Zubkov lövése De Ligtről szögletre pattant.

A labdabirtoklás 25 perc után 61-39, a Juvénak.

Eközben más pályákon: Dortmund–FC Bruges 1-0 (Haaland), Lazio–Zenit 2-1 (Parolo, ill. Dzjuba).

Cristiano Ronaldo Dibusz Dénes kapujába lőtte a labdát – négyméteres lesről.

A 35. percben Cristiano Ronaldo tisztáőn átvette a labdát a magyar kaputól 20 méterre, majd ballal a bal alsó sarokba vágta a labdát. Juventus–Ferencváros 1-1.

A 37. percben Heister lövése Ronaldóról (!) pattant szögletre.

Eközben más pályákon: Manchester United–Basaksehir 3-0 (Marcus Rashford)

Eközben más pályákon: Dortmund–FC Bruges 2-0 (Jadon Sancho)

Vége az első félidőnek, 1-1.

Támadnak az olaszok, a Fradi nagyon lelkesen védekezik.

Blazic élletveszélyesen adott haza, Cristiano Ronaldo és Dibusz szinte egyszerre érték el a labdát.

Lovrencsics kisebb hibája után Bernardeschi óriási kapufát lőtt.

Tokmac helyzetbe került Zubkov passzából, de Danilo bele tudott lépni a labda útjába.

Hármas csere a Juventusnál, Dybala, Bernardeschi, McKennie lement, Morata, Chiesa és Kulusevski állt be.

Eközben más pályákon: Lazio–Zenit 3-1 (Immobile, 11-esből), Dinamo Kijev–Barcelona 0-2 (Dest, Braithwaite), Dortmunbd–FC Bruges 3-0 (Haaland)

Sigér sárga lapot kapott.

Dibusz bravúrja vezette fel a magyar cserét, Tokmac helyett Boli játszik tovább.

Lovrencsics és Sigér helyén Botka és Laidouni az utolsó 15-18 percre.

Morata helyzetbe került, majd kívülről találta el a kapufát.

Eközben más pályákon: Dinamo Kijev–Barcelona 0-3 (Braithwaite – 11-esből), Manchester United–Basaksehir 3-1 (Deniz Turuc)

Az előző három után most csere a Juvénál, Ramsey és Rabiot a pályán.

A 92. percben Cuadrado jobb oldali beadása után a labda átszállt Blazic feje felett, Morata üresen és erősen fejelt, a labda pedig Dibusz lába között a hálóbna jutott. Juventus–Ferencváros 2-1.

Eközben más pályákon: Dinamo Kijev–Barcelona 0-4 (Griezmann), Manchester United–Basaksehir 4-1 (Daniel James)