Popular Posts

Sunday, August 16, 2020

A szabadkőművességről szóló vita margójára

  Számos monográfia szól arról, hogy az európai valamint az Európa kulturális vonzáskörzetében tartozó országok értelmiségi elitje erősen balra húz, ami egy tudatos, a XX. század elején megalkotott stratégia tudatos, tervszerű végrehajtásának eredménye. Magyarországon ezt a folyamatot egyszerűsítette és gyorsította a kommunizmus, mely drasztikus eszközökkel számolta fel a polgárságot, a nemzeti gondolkodást  és radikálisan visszametszette a keresztény vallás életlehetőségeit is.  

A rendszerváltás idején a proletár-internacionalizmus csapatai új mezt és masszív utánpótlást kaptak a liberál-kozmopolitáktól. Nem csoda, ha a magát nemzetinek mondó vagy valamilyen mértékben magát annak is érző értelmiség jelentős része a baloldali fősodornak kíván inkább megfelelni, mint a valós tényeknek illetve a nemzet létérdekeinek.

Kevés olyan közéleti vita volt, melyben annyira érezni lehetett ezt a jelenséget, mint a szabadkőművesség ügyében a Magyar Nemzet hasábjain az utóbbi hónapokban kibontakozott polémia.

Az iniciátor ezúttal is Szakács Árpád volt, aki pár éve a kultúrharc – értsd a névleg magyar kultúra ténylegesen magyarrá tételének törekvése - ügyében tett fel néhány tucat igen kínos kérdést, melyek lényege, hogy a nemzeti kormány miért finanszírozza kulturális téren a saját maga és a magyar nemzet ellenségeit, akik életvitelszerűen rágalmazzák Magyarországot és a magyarokat belföldön és külföldön.

Ezúttal épp a megfelelő időben, a trianoni békediktátum aláírásának századik évfordulóján Szakács Árpád arra a közismert tényre mutatott rá, hogy ellentétben a magyar hivatalos történelemoktatás fennen hirdetett tanaival és köztük a nagytekintélyű Romsics Ignác téziseivel, a szabadkőművesek aknamunkája igen fontos tényezője volt annak a folyamatnak, melynek végeredménye a történelmi Magyarország szétverése és területe nagy részének a szomszédok közötti szétosztása volt.

Igen, bármennyire is hihetetlennek hangzik, akadtak nagy idézettségű, megannyi kitüntetéssel és tudományos fokozattal rendelkező „szakmabeliek”, akik ezt az evidenciát nemcsak tagadják, de olyan is akadt köztük - név még a jobboldalon is értékelt Ablonczi Bálint – aki szerint a magyar szabadkőművesek integer Magyarországban gondolkodtak. Még ha igaz is lenne – egyesekre közülük valamilyen mértékben nyilván igaz is - az semmit nem von le az első magyar szabadkőműves kormány, Károlyi Mihály politikai kommandójának a történelmi felelősségéből, mely akkor szerelte le az ütőképes, az utolsó katonáig az ellenség földjén állomásozó magyar hadsereget, midőn az országot három oldalról fenyegette idegen támadás.

Remélhetjük, hogy ez a vita közelebb visz a szabadkőműves–tabu lebontásához és a kollektív történelmi tisztánlátáshoz.

Borbély Zsolt Attila

 A szöveg a Székely Hírmondó számára készült.

 

No comments:

Post a Comment

Rejtett globalizmus

    Nemzeti ünnepünkön a fővárosban az ellenzéki erők vezetői taktikusan nem szerveztek külön megemlékezést, ahol csak lézengtek volna az ...