eur:
394.49
usd:
370.05
bux:
65185.17
2024. április 19. péntek Emma
A labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójában zárt kapuk mellett játszott Újpest FC - Budapest Honvéd mérkőzés a Szusza Ferenc Stadionban, 2017. november 18-án.
Nyitókép: MTIKovács Tamás

Korlátozzák Magyarországon a labdarúgók fizetését

Óriási változások jönnek a hazai futballbajnokságokban – erről döntött az MLSZ elnöksége.

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) szemléletváltást szeretne elérni a hazai futballban, ennek részét képezik azok az elnökségi döntések, amelyek a hazai és a fiatal játékosok szerepeltetésének elismerésére, valamint a klubok bértömeg-szabályozására vonatkoznak.

A legfontosabb a változások:

  • Az NB I-ben a keretek létszámát maximalizálják 25 főben, ennyi játékos kaphat A-s versenyengedélyt. Ezenkívül csak úgynevezett I-s engedéllyel rendelkező, U19-es és annál fiatalabb játékossal növelhető a keret.
  • Bevezetik a bértömeg-szabályozást, tehát az úgynevezett sportágon kívüli bevételek – idetartozik többek között a jegy-, merchandising- és marketingbevétel, szponzorációs bevétel, televíziós közvetítésekből és szerencsejátékból származó bevétel – hetven százaléka fordítható személyi kiadásokra. (Ez nem fizetési sapka vagy bérplafon, csak a bevételek függvényében korlátozzák a bérekre fordítható összeget.) Nem része a bevételnek a játékoseladásból szerzett bevétel és a tulajdonosi tőkeemelés sem.
  • A következő idénytől az NB I-ben semmilyen korlátozás sem vonatkozik majd a légiósokra, megszűnik az a szabály, hogy csak tíz légióst lehet nevezni az NB I-es keretbe.
  • Az NB II-ben lehet légiósokat foglalkoztatni, de akkor a klub elesik a szövetség 2.4 milliárd forintos normatív támogatásának ráeső részétől. Nyártól csak egy U20-as játékos szerepeltetése lesz kötelező mérkőzésenként a másodosztályban.
  • Az NB I-es klubok normatív támogatási kerete az új idényben 400 és 600 millió forint között alakul, és az alapösszeg kiegészíthető a többségében hazai játékosok, illetve az U21-es magyar játékosok szerepeltetéséért járó, nagyjából 50-50 millió forinttal. Fiatal játékos pályára lépéséért akkor fizet az MLSZ, ha az adott meccsen a csapata pontot is szerez.
  • Az MLSZ a klubokkal egyetértésben 2020–2021-től változtat az utánpótlás-bajnokságok rendszerén is.
  • A következő idénytől megteremtik annak lehetőségét, hogy az NB I-es klubok indíthassanak csapatot az NB III-ban.
  • A Magyar Kupában jövőre minden párharc egymeccses lesz, nem lesznek visszavágók, az alacsonyabb osztályú csapatok lesznek a pályaválasztók, két azonos osztályú csapat meccsénél pedig az dönthet a pályaválasztói jogról, hogy melyik csapat játszott a korábbi fordulók alatt kevesebbszer otthon. A döntőnek pedig minden évben a Puskás Aréna adna otthont.
Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc: a mérsékelt izraeliek nem Iránt féltik, hanem az amerikai fegyvercsomagot

Kaiser Ferenc: a mérsékelt izraeliek nem Iránt féltik, hanem az amerikai fegyvercsomagot

Hírügynökségi jelentések szerint az izraeli hadsereg csapást mért több célpontra Iránban, de ezt Izraelben hivatalosan nem erősítették meg. Irán azt közölte, hogy a légvédelme működésbe lépett, és az okozott robbanásokat a közép-iráni Iszfahán körzetében. Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense szerint ez izraeli jelzés, figyelmeztetés volt Iránnak a hétvégi zsidó állam elleni támadása után.

Vitézy Dávid: Gyurcsányozás és Budapest-ellenes minisztérium helyett a város legyen a középpontban!

101 pontban hirdette meg főpolgármesteri választási programját. Sokkal több van szerinte Budapestben, ráadásul a külső kerületeket is magára hagyta a várospolitika, pedig ott lakik a budapestiek háromnegyede - mondta programadó-kampánynyitó rendezvényén Vitézy Dávid, az LMP által támogatott főpolgármester-jelölt.
VIDEÓ
Magyar óvodában építettek be egy nemzetközi innovációt

Magyar óvodában építettek be egy nemzetközi innovációt

A XVIII. kerületi Zöld Liget Tagóvoda teljes homlokzata és gépészete megújult, évtizedekre előre biztosítva az épület energiahatékony működését. Bár a klímaváltozás elleni küzdelemben az épületek felújítása az egyik legjelentősebb hatásokkal kecsegtető terület, itthon még viszonylag kevés kutatás-fejlesztés zajlik a témában. Az EU-s Horizon2020 keretprogram lehetőséget ad arra, hogy tagállamok kutatás-fejlesztő partnerei összefogjanak és úttörő megoldásokat fejlesszenek. Ez volt a célja a StepUP kutatás-fejlesztési projektnek is, ami innovatív megoldásokkal ösztönzi az energetikai mélyfelújítást, és ezáltal minél több épület karbonsemlegessé válását - szerepel az ABUD Mérnökiroda közleményében.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×