Fotó: Gábos Albin
Tűzvész következtében életét vesztette négy gyermek csütörtökre viradóra egy temesvári lakóházban.
2020. január 16., 08:262020. január 16., 08:26
2020. január 16., 08:322020. január 16., 08:32
A Temes megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) tájékoztatása szerint a tűzoltókhoz szerda késő este futott be a riasztás arról, hogy lángok csaptak fel a bánsági megyeszékhely egyik két lakrészes lakóházában. A tűzoltók kiérkezésekor az egyik helyiség és az előszoba lángokban állt, és sűrű füst ömlött ki a lakásból.
Elena Megherea, a megyei katasztrófavédelem szóvivője elmondta, hogy a lakásban kilencen laktak, négy felnőtt és öt gyermek, utóbbiak testvérek.
Az áldozatok közül a legkisebbik négy hónapos volt. Az öt testvér közül ugyanakkor csak a legidősebbnek, egy 14 éves fiatalnak sikerült kimenekülnie a lángok elől. A tűz oka egyelőre ismeretlen, de előzetes információk szerint egy kályhától keletkezett. Beszámolók szerint a gyerekeket a szüleik magukra hagyták, sőt az ajtót is rájuk zárták.
Lehet-e gyógyítani gázokkal? És lehet-e vonzó turisztikai célpont egy bugyborékoló, kénszagú lápvidék?
Arad megyében 50 ártézi közkút található, ezek közül 16-nak a vize ajánlott fogyasztásra, és van, aki nemcsak issza a mélyfúrású vizet, hanem azzal is főz.
Bogdan Timar, a Temes Megyei Orvosi Kamara alelnöke azt nyilatkozta, hogy a minőségi egészségügyi ellátáshoz való hozzáférés az állami rendszerben nem függhet a beteg anyagi helyzetétől.
Egy ötéves kislányt kellett megoperálni az aradi kórházban péntekről szombatra virradóra, miután a gyanú szerint egy 54 éves férfi megerőszakolta őt az utcán, egy garázssor közelében. A feltételezett elkövetőt a rendőrség elfogta és őrizetbe vette.
Őrizetbe vettek péntek reggel egy 45 éves férfit az aradi rendőrök, mert az éjszaka két ízben is ittas vezetésen érték tetten.
Állatállománya védelmében Románia aktiválta az uniós vészhelyzeti mechanizmusokat a ragadós száj- és körömfájás vírusának aggasztó európai terjedése miatt – jelentette be pénteken az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA).
Dák ezüstkincset találtak a Maros megyei Beresztelkén, a mintegy 550 gramm súlyú, hat darabból álló ékszergyűjtemény a dák arisztokrácia egyik fontos férfi vagy női tagjáé lehetett.
Előkerült Nagyvárad elveszettnek hitt, 1913-ban készült címere, amely hosszú évtizedeken keresztül a Széles (ma Decebal) utcai hidat díszítette.
Továbbra is tartható az egy ideje júniusra belőtt átadási határidő a Kolozs megyei gyorsforgalmi út esetében, mely Tordatúr közelében köti össze az észak-erdélyi autópályát a rendkívül forgalmas DN1-es főúttal.
Felerősödő szélre, havazásra és hóviharokra figyelmeztető újabb riasztásokat adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki területekre. Vasárnap reggelig szinte az egész országban számítani lehet havas esőre, jegesedésre.
szóljon hozzá!