eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria
A bajnok Sopron játékosai a női kosárlabda NB I döntőjének harmadik Sopron Basket - Aluinvent DVTK mérkőzése után a soproni Novomatic Arénában 2019. május 2-án. A Sopron 67-53-ra legyőzte a DVTK-t, így 3-0-ás összesítéssel megnyerte a párharcot, és megvédte bajnoki címét.
Nyitókép: MTI/Krizsán Csaba

Légiósszabály: mentik a magyarokat, ahogy csak tudják

Egyre több a pénz a magyar sportban, és ez mind több külföldi sportolót is idevonz. A csapatsportokban ez különösen látványos, de a sportágak jó része megpróbál helyet teremteni a magyar játékosoknak. Itt a nagy légiósszabály-körkép.

A top csapatsportágak mindegyike szabályozza a külföldi játékosok szerepeltetését. Van van olyan sportág, ahol a klubok megszeghetik a szabályokat, de cserébe játékosonként sok millió forintot kell fizetniük. A szövetségek többsége igyekszik a magyar fiatalok lehetőségeit támogatni.

Jelentős változás jön a magyar kosárlabdában a jövőben. A magyar szakszövetség közölte, hogy a május elején megválasztott elnökség a következő szezon versenykiírását módosítja. Az ősszel induló férfibajnokságban továbbra is

öt nem hazai nevelésű játékos szerepelhet, de egyszerre csak négy lehet a pályán közülük, egy magyar nevelésű kosárlabdázónak mindig játszania kell.

A 2020-2021-es szezontól újabb lépcsőfok következik a magyar nevelésű játékosok védelme érdekében azzal, hogy az alapszakaszban az első félidőben egy 23 évesnél fiatalabb magyarnak szerepelnie kell.

Az InfoRádió utánajárt, hogy a többi csapatsportágban milyen előírások vonatkoznak a külföldi játékosok szerepelésére. A Magyar Labdarúgó Szövetség szóvivője, Sipos Jenő elmondta, hogy a szövetség azt írja elő, hogy

egy klub keretében tíz külföldi játékos szerepelhet, ők akár egyszerre is a pályán lehetnek.

A vízilabdázóknál is vannak megkötések a külföldi pólósok miatt. Kovács Zoltán, a szövetség főfitkára kiemelte, hogy a magyar élvonalban

a férfiaknál négy külföldi játékos kaphat lehetőséget egy mérkőzésen,

de közülük legalább egynek magyar állampolgársággal is kell rendelkeznie. A nőknél csak legfeljebb három külföldi sportoló szerepeltethető. Olyan megkötés nincs, hogy a külföldiek közül hányan lehetnek egyszerre a medencében.

A női és férfi kézilabdázók élvonalában szabályozzák, hogy maximum hány külföldi játékos szerepelhet, ezt azonban túlléphetik a klubok, ilyen esetben jelentős összegeket kell fizetniük a szövetségnek – mondta Horváth Gabriella főtitkár. Fő szabály szerint a nőknél négy, a férfiaknál öt nem magyar állampolgárságú játékos engedélyét válthatják ki.

A nőknél az ötödik, a férfiaknál a hatodik külföldi játékostól kezdve egyenként öt-öt millió forint a játékengedélyek kiadási díja.

Ha az edző is külföldi, rá is ez a szabály érvényes.

A Magyar Röplabda Szövetség tavaly hozott új szabályokat a légiósok szerepeltetése ügyében – mondta Ludwig Zsolt főfitkár. Az uniós munkajogi szabályozások miatt nem korlátozhatják, hogy egy-egy klub hány külföldi, különösen uniós országból érkező játékost foglalkoztat, de az elnökség azt megszabta, hogy

két magyar állampolgárságú játékosnak mindig a pályán kell lennie.

A Magyar Jégkorong Szövetség is szabályozza a külföldiek játéklehetőségeit, a klubok alkalmazásában bármennyi légiós lehet, de közölük

a meccskeretbe csak hat nevezhető.

Ha ezt megszegnék, úgy jogosulatlan játékért az ellenfél kapná a pontokat. Ilyenre eddig nem volt példa. Az Erste Liga kitétele: ha egy külföldi játékos öt éve a magyar bajnokságban szerepel, onnantól rá nem vonatkoznak a szabályok.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ő volt az egyik leggazdagabb orosz egyenruhás. Most rács mögé kerül
tudósítónktól

Ő volt az egyik leggazdagabb orosz egyenruhás. Most rács mögé kerül

Ő volt az egyik leggazdagabb orosz katona. Most rács mögé kerül. Oroszországban őrizetben várja az ellene induló korrupciós nyomozást Tyimur Ivanov védelmi államtitkár, akit az egyik leggazdagabb egyenruhásként írtak le. Igatlanportfólió, autókollekció, svájci síelések és a celebekkel való bulizás – a hivatalnok playboyhoz méltó életet élt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Háborús eszkaláció, egyelőre szóban

Háborús eszkaláció, egyelőre szóban

Mégis mi a csuda ütött Emmanuel Macronba? A francia államfő Ukrajnába csapatok küldését belengető mondatai után a fél világ, és egész Franciaország, ezt találgatta. Bármi is volt mögötte, Putyin elnök rögvest jelezte: Moszkva – a maga atomhatalom mivoltában – áll elébe. Mire Macron válasza sem késett: Párizs cseppet sem fél, neki is méretes atomarzenál áll a rendelkezésére. Diplomáciai körökben rég volt példa ennél kevésbé épületes, és főleg ennél veszélyesebb eszmecserére. Ami kérdések tömegét veti fel: mi motiválja Macront, ki miként reagál a nyugati szövetségben, mit szól az egészhez az Egyesült Államok? És leginkább: vajon immár tényleg közvetlen hadviselő féllé válhat-e a NATO?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×