eur:
399.12
usd:
366.89
bux:
87872.68
2025. március 15. szombat Kristóf
Közel 120 hektár területen ég a nádas és az erdő Balatonmagyaród közelében, a Kis-Balatonnál. Az oltásban a zalai tűzoltók mellett somogyiak és önkéntesek is részt vesznek.
Nyitókép: MTI/Varga György

Videóra vette a polgármester, ahogy a tilalom ellenére felégették a nádast

Az országos tűzgyújtási tilalom idején változtatták vulkáni tájjá pár napja a határt Kapospula és Alsóhetény között Tolna déli részén.

Az esetről beszámoló pecsistop.hu portál szerint a legrosszabb forgatókönyv, hogy vaddisznókat hajtottak a lángokkal és a füsttel. Az ilyen vízes élőhelyeken védett madarak, hüllők, kétéltűek is rakják ebben az időben a tojásaikat.

Az eset március 28-án történt, és talán ki sem derül, ha a közeli Dombóvár polgármestere nem jár arra és nem közvetíti a történteket élő Facebook-videóban.

A felvételen az is látszik és hallatszik, hogy egy magát hivatásos vadásznak nevező ember szóvá teszi, hogy miért készült videó a nádas lángba borításáról. A dombóvári polgármester szerint az eddigi adatok arra utalnak, hogy a területen illetékes vadásztársaság gyújthatta fel a nádast, feltehetően azért, hogy vaddisznókat tereljenek a puskák elé.

A cikk megjegyzi, hogy a vaddisznók kondában járnak, köztük az ebben az időszakban általában már vemhes kocákkal, ráadásul a vizes élőhelyeken ilyenkor már madarak rakják le tojásaikat, és a szintén védett hüllők, kétéltűek is szaporodnának.

A felvétel idején az egész ország területén tűzgyújtási tilalom volt érvényben, amitől csak külön engedéllyel lehet eltérni.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Rajnai Gergely a béketárgyalásokról: minden ütőkártya az USA kezében van, az EU és Ukrajna partvonalra került

Az Egyesült Államok nem erőltetné a tűzszüneti javaslatot, ha a színfalak mögött már nem született volna valamilyen előzetes megállapodás a felek között, vagyis az amerikaiak vélhetően többet tudnak arról, konkrétan milyen feltételekkel menne bele az egyezségbe Oroszország – mondta az InfoRádióban a Méltányosság Politikaelemző Központ vezető elemzője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.17. hétfő, 18:00
Kiss J. László
a Budapesti Corvinus Egyetem professzor emeritusa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×