Kétgólos vereség a Kolozsvári CFR ellen (Labdarúgás, 1. Liga)

Immár három mérkőzés óta nyeretlen a Sepsi OSK, amely szombaton hazai környezetben 2–0 arányban kikapott. A címvédő és listavezető Kolozsvári CFR a meccs elején és a hajrában szerzett gólt, eközben pedig hatékonyan védekezett, így három ponttal távozott Sepsiszentgyörgyről. A háromszéki csapat az idényben kilencedszer maradt alul, míg a hétszeres bajnok sorozatban tizenhat találkozón nem talált legyőzőre.

A házigazdák számára rosszul kezdődött a Kolozsvári CFR elleni tizennegyedik összecsapás, ugyanis a vendégek már az 5. percben vezetést szereztek, Cristian Neguț előkészítését Mário Camora 25 méterről védhetetlenül a jobb felsőbe bombázta (0–1). Dan Petrescu csapata a folytatásban a védekezésre fordította figyelmét, így az első félidőben már nem volt több próbálkozása. A házigazdák átvették a kezdeményezést, többet birtokolták a labdát, ami viszont alig társult helyzetekkel. A 23. percben szöglet után Nicolae Păun csúsztatott tovább, majd Andres Dumitrescu fejelt kapura, azonban Hindrich Ottó nagyot védett. Nem sokkal később Marius Ștefănescu egyenlíthetett volna, miután Daniel Graovac labdát vesztett félpályánál, a háromszéki csapat középpályása egyedül kapura tört, de lapos lövése kevéssel a bal alsó mellé ment.

Szünet után szintén a sepsiszentgyörgyi együttes próbálkozott többet, ám a mezőnyfölénye továbbra is meddőnek bizonyult. A piros-fehér mezesek nyomás alá helyezték az ellenfél kapuját, Adnan Aganović lövését a védők szögletre mentették, ezt követően Ștefănescu kétszer is fölé továbbított, előbb egy ellentámadás végén, majd egy jobb oldali beadást követően. Eközben a címvédő szintén közel járt előnye növeléséhez, azonban Ciprian Deac szabadrúgása kevéssel elkerülte a bal felső sarkot. A hajrában a vendégek ismét támadásba lendültek, a 84. percben egy szöglet után eldöntötték a mérkőzés sorsát, Graovac visszafejelt labdáját Gabriel Debeljuh közelről térddel a hálóba pöckölte (0–2). A Kolozsvári CFR tavaly októberhez hasonlóan ezúttal is kapott találat nélkül tudta legyőzni két góllal a székelyföldi együttest.

1. Liga, alapszakasz, 27. forduló: Sepsi OSK–Kolozsvári CFR 0–2 (0–1).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, mintegy 2500 néző. Vezette: Florin Chivulete (Bukarest). Sepsi OSK: Niczuly – Dumitrescu, Mitrea, Niňaj, Dimitrov – N. Păun, González, Aganović (Damașcan, 72.) – Ștefănescu, Tudorie (Luckassen, 72.), Askovszki (Bărbuț, 63.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Kolozsvár: Hindrich – Manea (Sušić, 62.), Graovac, Burca, Camora – Bordeianu, Boateng, Deac (Yuri, 88.) – Neguț (A. Păun, 88.), Dugandžić (Debeljuh, 46.), Roger (Petrila, 63.). Vezetőedző: Dan Petrescu. Gólszerzők: Camora (5.), Debeljuh (84.). Sárga lap: Luckassen (80.), Bărbuț (89.), Mitrea (89.), illetve Dugandžić (44.), Camora (77.), Petrila (84.), Bordeianu (90+4.).

További eredmények: Aradi UTA–Academica Clinceni 2–0 (gólszerzők: Miculescu 15., Ubbink 83.), Universitatea Craiova–Chindia Târgoviște 1–0 (gsz.: Vagenin 28.), Medgyesi Gázmetán–U Craiova 0–3 (gsz.: Compagno 8., Negru 55., Bălan 68. – tizenegyesből), FC Rapid–FC Dinamo 1–1 (gsz.: Vojtuš 23., illetve Matei 20.).

* tíz büntetőpont levonva

Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság alapszakaszában hétközi fordulót rendeznek, a Sepsi OSK legközelebb kedden lép pályára, 17.30-tól az FC Dinamo vendégeként játszik a Ștefan cel Mare Stadionban.