Két tizenegyesgóllal győztek a sereghajtó vendégeként (Labdarúgás, SuperLiga)

A Sepsi OSK sorozatban három vereség után, szombaton felejthető mérkőzésen, két tizenegyest értékesítve nyert a sereghajtó Chindia Târgoviște vendégeként a SuperLiga 10. fordulójában. A sepsiszentgyörgyi csapat harmadszor győzött az idényben, idegenben másodszor örülhetett.

Adrian Mihalcea együttese kezdte jobban a mérkőzést, veszélyesebben játszott háromszéki ellenfelénél, amely az első félórában mezőnyfölénye ellenére ötlettelenül támadott, csak egy helyzete volt, a 12. percben Cristian Bărbuț próbálkozását hárította Dinu Moldovan. A támadóbb szellemben fellépő házigazdák Daniel Popa révén kétszer is közel kerültek a gólszerzéshez, előbb azonban Niczuly Roland védett, majd a csatárt Andres Dumitrescu az utolsó pillanatban szerelte hátulról.

Cristiano Bergodi csapata a 37. percben váratlanul vezetést szerzett, Raszambek Ahmatov szabálytalanakodott Nicolae Păun ellen, így a játékvezető tizenegyest ítélt, amelyet Marion Rondón higgadtan a bal alsóba lőtt (0–1). A székelyföldi gárda előnye keveset tartott, ugyanis a 43. percben Cristian Neguț beíveléséből a középen érkező Godberg Cooper senkitől sem zavartatva a keresztléc alá fejelt (1–1). Szünet előtt Marius Ștefănescu is büntetőrúgást reklamált, ám Viorel Flueran és a videóbíró sem látta szabálytalannak Doru Popadiuc megmozdulását.

A fordulást követően óvatosabb játékra váltottak a házigazdák, ezúttal inkább a védekezésre figyeltek, a vendégek támadásaiból viszont hiányzott a képzelőerő. Ennek ellenére kidolgoztak két lehetőséget, a Dâmbovița megyei kapus Rondón fejesénél és Ștefănescu kapáslövésénél is bravúrral védett. Tíz perccel a mérkőzés vége előtt a Sepsi OSK ismét tizenegyeshez jutott, ezúttal Juan Passaglia taposott a szélről betörő Rondón lábszárára, aki nem tudta folytatni a játékot, így ezt a büntetőt Ion Gheorghe értékesítette (1–2).

A hátralévő időben a sepsiszentgyörgyi alakulat előnye megtartására törekedett. A ráadásban Andrei Șerban pontatlanul vette célba az üres kaput, majd Branislav Niňaj lába egy felszabadításnál Daniel Celea fejét is eltalálta, azonban játékvezető nem mutatott a tizenegyespontra és a videóbíró sem látta büntetőnek az esetet.

SuperLiga, alapszakasz, 10. forduló: Chindia Târgoviște–Sepsi OSK 1–2 (1–1).

Ploiești, Ilie Oană Stadion, mintegy 150 néző. Vezette: Viorel Flueran (Craiova). Târgoviște: Moldovan – Ioniță, Celea, Boldor, Orozco – Neguț (Șerban, 67.), Ahmatov (Passaglia, 46.), Vorobjovas, Popadiuc (Dumitrașcu, 46.) – Cooper (Grubač, 54.), Popa (Chamed, 83.). Vezetőedző: Adrian Mihalcea. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Niňaj, Ciobotariu, Dumitrescu – Aganović (Francisco Júnior, 83.), Păun, Rodríguez (Šafranko, 67.) – Bărbuț (Gheorghe, 62.), Rondón (Tudorie, 82.), Ștefănescu. Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Gólszerzők: Rondón (37. – tizenegyesből), Gheorghe (82. – tizenegyesből), illetve Cooper (43.). Sárga lap: Ahmatov (13.), Orozco (45+2.), Passaglia (80.).

További eredmények: FC Botoșani–Aradi UTA 1–2 (gólszerzők: Sno 54., illetve Bautista 26., Postolachi 31.), FC Hermannstadt–FC Petrolul 2–1 (gsz.: Seto 10. – öngól, Stoica 90+4., illetve Irobiso 29.), FC U Craiova–FC Rapid 1–0 (gsz.: Sidibe 55.).