Két nagy futballnemzet is kijutott a katari világbajnokságra

Lionel Messit például jó eséllyel láthatjuk jövőre a tornán.

A holland labdarúgó-válogatott hazai pályán 2-0-ra legyőzte a norvég csapatot, ezzel csoportelsőként kijutott a jövő évi katari világbajnokságra.

A rotterdami mérkőzést a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött rendezték. A hazai csapatot Louis van Gaal szövetségi kapitány az egyik páholyból irányította, mert vasárnap kerékpáros balesete volt, és eltörött a csípőcsontja. A 70 éves szakvezető állandó telefonkapcsolatban volt segítőivel, és a meccs előtt, illetve a szünetben bent volt az öltözőben.

Sokáig egyik csapat sem jelentett veszélyt a másik kapujára, és bár a hazaiaknak a döntetlen is elég lett volna, a hajrában kétszer eredményesen fejeztek be támadást.

A G csoport második helyén a Montenegróban fordító törökök végeztek, így ők mehetnek majd pótselejtezőre.

A D csoportban az elsőségüket korábban bebiztosító és ezúttal Finnországban nyerő franciák mögé a bosnyákok vendégeként győztes ukránok jöttek be, míg az E-ben hiába verték a csehek az észteket, a walesiek otthon tartottak egy pontot az éllovas belgákkal szemben, így ők lettek a másodikak.

D csoport

Bosznia-Hercegovina – Ukrajna 0-2 (0-0)

gólszerzők: Zincsenko (59.), Dovbik (79.)

Finnország-Franciaország 0-2 (0-0)

g.: Benzema (66.), Mbappé (76.)

A végeredmény: 1. (és vb-résztvevő) Franciaország 18 pont, 2. (és pótselejtezős) Ukrajna 12, 3. Finnország 11, 4. Bosznia-Hercegovina 7, 5. Kazahsztán 3

E csoport

Csehország-Észtország 2-0 (0-0)

g.: Bravec (59.), Sykora (85.)

Wales-Belgium 1-1 (1-1)

g.: Moore (32.), illetve De Bruyne (12.)

A végeredmény: 1. (és vb-résztvevő) Belgium 20, 2. (és pótselejtezős) Wales 15, 3. Csehország 14, 4. Észtország 4, 5. Fehéroroszország 3

G csoport

Hollandia-Norvégia 2-0 (0-0)

g.: Bergwijn (84.), Depay (91.)

Montenegró-Törökország 1-2 (1-1)

g.: Beqiraj (4.), illetve Akturkoglu (22.), Kokcu (60.)

Gibraltár-Lettország 1-3 (1-1)

g.: Walker (7.), illetve Gutkovskis (25.), Uldrikis (55.), Krollis (75.)

A végeredmény: 1. (és vb-résztvevő) Hollandia 23. 2. (és pótselejtezős) Törökország 21, 3. Norvégia 18, 4. Montenegró 12, 5. Lettország 9, 6. Gibraltár 0

Kint vannak az argentinok is

Az argentin labdarúgó-válogatott kijutott a jövő évi katari világbajnokságra, miután gól nélküli döntetlent játszott vendégével, az ősi rivális brazil csapattal, és a chilei együttes vereséget szenvedett Ecuadortól a dél-amerikai világbajnoki selejtező 14. fordulójában.

Az élen álló, a vb-részvételt már korábban bebiztosító brazilok és riválisuk a kevés izgalmat hozó rangadó után változatlanul veretlen a selejtezőben. Az argentinok sorozatban 27. találkozójukon nem kaptak ki.

A harmadik helyen álló Ecuador már a 9. percben vezetést szerzett Chilében, ráadásul a hazaiak a 14. percben megfogyatkoztak Vidal kiállítása miatt.

Venezuela-Peru 1-2 (0-1)

gól: Machis (52.), illetve Lapadula (18.), Cueva (65.)

Az állás: 1. (és már vb-résztvevő) Brazília 35 pont/13 mérkőzés, 2. (és már vb-résztvevő) Argentína 29/13, 3. Ecuador 23, 4. Kolumbia 17 (16-17), 5. Peru 17 (15-20), 6. Chile 16 (15-16), 7. Uruguay 16 (14-21), 8. Bolívia 15, 9. Paraguay 13, 10. Venezuela 7

Az első négy helyezett kijut a jövő évi, katari világbajnokságra, az ötödik pedig interkontinentális pótselejtezőt játszhat.