Jégkorong Erste Liga – Nyert az éllovas az FTC – tabella

A társbajnok és éllovas FTC-Telekom 8-3-ra legyőzte a vendég Brassót a jégkorong Erste Liga szombati második, Tüskecsarnok-beli mérkőzésén.

Ugyan az erdélyi csapat a 27. másodpercben vezetést szerzett, a 7. percben már 3-1-re, a 14. percben pedig 4-1-re vezetett a Ferencváros.
A Brassó a második harmad elején és legvégén is betalált, közben pedig Nagy Gergő lőtt gólt, így 5-3-as hazai előnyről indult a záró felvonás, amiben megint egyértelműen a fővárosiak voltak jobbak.

A társbajnok Sport Club Csíkszereda 5-2-re nyert a MAC HKB Újbuda otthonában a jégkorong Erste Liga szombati első, Tüskecsarnok-beli mérkőzésén.

A két csapat pénteken is találkozott, akkor az erdélyi együttes hosszabbítás után 5-4-re diadalmaskodott.

Eredmények (a liga honlapja alapján):

Erste Liga, alapszakasz:
FTC-Telekom – Corona Brasov Wolves (romániai) 8-3 (4-1, 1-2, 3-0)

korábban:
MAC HKB Újbuda-Sport Club Csíkszereda (romániai) 2-5 (1-2, 0-1, 1-2)

10. Dunaújvárosi Acélbikák  26  1   5   1  19  67-130 14

Játékvezetői műhiba miatt a szövetség versenyirodája első fokon elrendelte a december 30-án rendezett Vasas-FTC (4-2) mérkőzés újrajátszását. Amennyiben a döntés jogerőre emelkedik, a Vasastól levonnak három pontot, és kitűzik az ismételt találkozó új időpontját.

Forrás:gondola.hu