Hosszú Katinka csütörtökön lemásolta a szerdát

Hosszú Katinka csütörtökön lemásolta a szerdát

Akárcsak a szerdai nyitónapon, csütörtökön is három számban diadalmaskodott a Kaposváron zajló rövidpályás úszó országos bajnokságon.

A háromszoros olimpiai bajnok – aki a vasárnap befejeződött 25 méteres Eb-n, Glasgow-ban négy aranyat nyert – azt követően, hogy a nyitónapon 100 méter vegyesen, 200 méter pillangón és 100 méter mellen sem talált legyőzőre, csütörtökön 200 méter vegyesen, 50 méter pillangón és 400 méter gyorson nyert. Utóbbi számban Késely Ajnát megelőzve hódította el az országos bajnoki címet.

A skóciai Európa-bajnokságot kihagyó nagymedencés világbajnok Milák Kristóf ezúttal 400 méter gyorson bizonyult a legjobbnak.

Eredmények

Férfiak:

400 m gyors:
1. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 3:42.70 perc
2. Stefan Sorak (NICS-HSÚVC Hódmezővásárhely) 3:43.27
3. Zombori Gábor (Budafóka XXII. SE) 3:44.66

50 m pillangó:
1. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 22.59 másodperc
2. Milák Kristóf 22.94
3. Roman Szevljakov (Szentpétervár) 23.18

200 m vegyes:
1. Sós Dániel (Vasas SC) 1:54.95 perc
2. Cseh László (BVSC-Zugló) 1:55.87
3. Verrasztó Dávid (FTC) 1:56.25

Hírdetés

4×50 m vegyesváltó:
1. Győri Úszó SE (Szentes Bence, Gyárfás Bence, Szabó Szebasztián, Lobanovszkij Maxim) 1:34.22 perc
2. BVSC-Zugló 1:35.52
3. NICS-HSÚVC Hódmezővásárhely 1:35.72

4×200 m gyorsváltó:
1. BVSC-Zugló (Németh Nándor, Cseh László, Kőhalmi Kornél, Kozma Dominik) 7:09.96 perc
2. Egri Úszó Klub 7:11.72
3. UTE 7:15.53

Nők:

400 m gyors:
1. Hosszú Katinka (Iron Swim Budapest) 4:02.13 perc
2. Késely Ajna (Kőbánya SC) 4:04.27
3. Fábián Fanni (Szegedi Úszó Egylet) 4:04.57

50 m pillangó:
1. Hosszú Katinka 25.87 másodperc
2. Bordás Beatrix (Hullám ’91 ÚE) 26.30
3. Ollé Mónika Beatrix (Stamina TK) 26.77

200 m vegyes
1. Hosszú Katinka 2:07.76 perc
2. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 2:09.22
3. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 2:10.98

4×50 m vegyesváltó:
1. Győri Úszó SE (Dobos Dorottya, Sebestyén Dalma, Jakabos Zsuzsanna, Safrankó Sára) 1:52.37 perc
2. DMTK-KVSE 1:54.56
3. Vasas SC 1:54.99

4×200 m gyorsváltó:
1. Szegedi Úszó Egylet (Fábián Fanni, Fábián Bettina, Pádár Nikoletta, Vas Luca) 7:59.51 perc
2. UTE 8:02.63
3. Stamina TK 8:09.93

4×50 vegyes gyorsváltó:
1. Győri Úszó SE (Lobanovszkij Maxim, Takács Krisztián, Safrankó Sára, Jakabos Zsuzsanna) 1:33.06 perc
2. DMTK-KVSE 1:34.45
3. BVSC-Zugló 1:35.91


Forrás:infostart.hu
Tovább a cikkre »