Győzött a Mioveni vendégeként a Sepsi OSK (Labdarúgás, 1. Liga)

A sepsiszentgyörgyi csapat az első félidőben egy öngóllal vezetést szerzett, majd a szünet után az újonc tizenegyest hibázott, ellenben a hajrában Cristiano Bergodi együttese büntetőt értékesített, így megérdemelt győzelmet aratott a Mioveni vendégeként az élvonalbeli bajnokság 18. fordulójában. A Sepsi OSK veretlen a legutóbbi öt mérkőzésén, idénybeli negyedik sikerének köszönhetően pedig a rangsor tizedik helyére lépett.

A székelyföldi csapatot a hétközi Román Kupa-mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is elkísérte a Székely Légió, amelynek éneklése és biztatása betöltötte a stadiont. A háromszéki gárda az első félidőben egyértelműen többet birtokolta a labdát, azonban a piros-fehér mezesek mezőnyfölénye helyzetekben nem nyilvánult meg. Meglepetésre az első lehetőség a védekezésre összpontosító házigazdák előtt adódott, azonban Ștefan Blănaru kapáslövését Niczuly Roland magabiztosan védte. Az Argeș megyei újonc a játékot szabálytalanságokkal tördelte, így a folyamatosan támadó vendégek sorra jutottak pontrúgásokhoz. Adnan Aganović sarokrúgása után Kevin Luckassen közvetlen közelről pontatlanul célzott, azonban a 33. percben a horvát középpályás újabb szöglete után a Mioveni brazil játékosa, Guilherme Garutti felszabadítás helyett a bal alsóba továbbított (0–1). A Sepsi OSK a 40. percben növelhette volna előnyét, viszont Bogdan Mitrea szabadrúgása a felső lécről pattant vissza.

Szünet után Alexandru Pelici vezetőedző cserékkel igyekezett felrázni a támadójátékot, amely Moussa Sanoh és Daniel Toma pályára lépésével hatékonyabbá vált, az agresszív letámadásnak meglett az eredménye, hiszen sorra alakították ki a helyzeteket. Az 50. percben Niczuly bravúrral hárította Sanoh szabadrúgását, majd Ionuț Balaur előtt adódott nagyobb lehetőség, ám nem találta el a kaput. A Mioveni nem sokkal később egyenlíthetett volna, az 58. percben Radoslav Dimitrov szabálytalankodott Toma ellen a tizenhatos területben, a játékvezető pedig büntetőt ítélt, amelyet Alexandru Buziuc csúnyán fölé lőtt. Az elpuskázott esély után is nyomást gyakorolt ellenfelére a hazai csapat, egy jobb oldali beadást követően Toma senkitől sem zavartatva küldte a labdát a jobb alsó mellé. Aztán a 87. percben Adrian Scarlatache kezezése után a vendégek is tizenegyeshez jutottak, Bogdan Mitrea pedig erőteljesen a bal felsőbe bombázott (0–2), bebiztosítva csapatának az idénybeli negyedik győzelmet.

1. Liga, alapszakasz, 18. forduló: Mioveni–Sepsi OSK 0–2 (0–1).

Mioveni, városi stadion. Vezette: Horațiu Feșnic (Kolozsvár). Mioveni: Ducan – Garutti, Scarlatache, Balaur – Oancea (Rădescu, 73.), Panait (Veres, 81.), Dumitriu (Toma, 46.), Burnea – Buziuc (Coșereanu, 73.), Blănaru (Sanoh, 46.), Rusu. Vezetőedző: Alexandru Pelici. Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Niňaj, Mitrea, Ispas – Bărbuț (Ștefănescu, 69.), González, Fofana (Păun, 69.), Aganović (Achahbar, 74.) – Golofca (Dumitrescu, 86.), Luckassen (Csuncsukov, 87.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi. Gólszerzők: Garutti (33. – öngól), Mitrea (86. – tizenegyesből). Sárga lap: Dumitriu (26.), Buziuc (43.), Balaur (67.), Oancea (70.), Burnea (82.), Scarlatache (88.), illetve Mitrea (30.), Dimitrov (49.), Niczuly (64.), Achahbar (90+1.).

További eredmények, 18. forduló: Academica Clinceni–FC Dinamo 1–0 (gólszerzők: Patriche 33.), Chindia Târoviște–Kolozsvári CFR 0–1 (gsz.: Omrani 21.), FC Farul–FC Rapid 2–0 (gsz.: Ghiță 42., Ciobanu 59.), U Craiova–FC Voluntari 0–2 (gsz.: Tamás 77., I. Gheorghe 81.).

16. Clinceni                   1        4          13        13–39    7

A 19. forduló programja: * péntek: U Craiova–Academica Clinceni (17.30 óra), FC Rapid–FC Argeș (20.30 óra) * szombat: Aradi UTA–FC Botoșani (15 óra), FC Voluntari–Craiova (17.30 óra), Medgyesi Gázmetán–FCSB (20.30 óra) * vasárnap: Sepsi OSK–FC Farul (17 óra), Kolozsvári CFR–Mioveni (19.30 óra) * hétfő: FC Dinamo–Chindia Târgoviște (20.30 óra).

Távozott a szlovén játékos

A Sepsi OSK pénteken bejelentette, hogy a klub és Rajko Rep közös megegyezés alapján szerződést bontott. A 31 éves középpályás júliusban szabadon igazolható játékosként érkezett Sepsiszentgyörgyre, ahol három évre szóló szerződést kötött. A szlovén válogatott labdarúgó csak három bajnoki és két Konferencia Liga-mérkőzésen öltötte magára a piros-fehér mezt, az Academica Clinceni ellen gólt szerzett, legutóbb pedig augusztus 2-án lépett pályára, majd ezt követően folyamatosan sérülésekkel küzdött.

Rep legutóbb az osztrák élvonalban érdekelt TSV Hartberg játékosa volt, amelyet három évig erősített. Az előző idényben minden versenysorozatot figyelembe véve 33 találkozón 7 találatot szerzett és kiosztott 7 asszisztot. Az NK Maribor játékosaként háromszor nyert szlovén bajnokságot, valamint a LASK és az Austria Klagenfurt mezében az osztrák másod- és harmadosztályban is aranyérmet szerzett. Rep 2019-ben mutatkozott be a szlovén felnőttválogatottban, amelyben ötször szerepelt és egy gólt jegyzett.